Hangi meslek ile uğraşıyorsunuz?

Mehmet ULUDAĞ

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, 1) Hangi meslek ile uğraştığınızı, 2) Hangi üniversiteden mezun olduğunuzu, 3) İş bulma konusunda yaşadığınız sıkıntılar oldu mu olmadı mı? 4) Mesleğinizde gelecek görüyor musunuz ve tavsiye ediyor musunuz? Bunları cevaplandırırsanız. Çoğu kişinin işine yarayacağını düşünüyorum.

1. Yazılım geliştirme.
  2. Üniversite okumadım. Bu yıl hazırlanıyorum. Aynı zamanda İdeaSoft çatısı altında staja başlayacağım 1.5 hafta sonra.
  3. Nereye gitsem gel başlayalım dediler. Sorun yaşamadım.
  4. Tavsiye ederim ama ilgi ve alakan yoksa hiç başlama. Bizim iş kod yazmaktan ziyade hata çözmek desem yeridir (zaman içerisinde tecrübe ile hata alma oranı azalıyor tabii ki). Ayrıca İng. olmazsa iyi yerlere gelmek zor.

1. Yazılım geliştirme.
  2. Üniversite okumadım. Bu yıl hazırlanıyorum. Aynı zamanda İdeaSoft çatısı altında staja başlayacağım 1.5 hafta sonra.
  4. Tavsiye ederim ama ilgi ve alakan yoksa hiç başlama. Bizim iş kod yazmaktan ziyade hata çözmek desem yeridir (zaman içerisinde tecrübe ile hata alma oranı azalıyor tabii ki). Ayrıca İng. olmazsa iyi yerlere gelmek zor.
Teşekkürler bilgilendirme için.

1. Bölüm olarak Yazılım geliştirme, ilgi alanı olarak genel teknoloji.
  2. Üniversite okumadım(yaşım gelmedi).
  3. Freelancer olarak çalışıyorum, fiziksel olarak bir tecrübem olmadı.
  4. Bence güzel meslek ama bazen bunaltıyor.
  1. Yazılım geliştirme.
İdeaSoft güzel şirket hocam. Hayırlı olsun.

1. Bölüm olarak Yazılım geliştirme, ilgi alanı olarak genel teknoloji.
  2. Üniversite okumadım(yaşım gelmedi).
  3. Freelancer olarak çalışıyorum, fiziksel olarak bir tecrübem olmadı.
  4. Bence güzel meslek ama bazen bunaltıyor.

İdeaSoft güzel şirket hocam. Hayırlı olsun.
Evet, Türkiyenin en hızlı büyüyen 100 şirketine 2 defa girmiş. İnşallah sonraki şirketim Microsoft olur. :)

• Üniversite'de Bilgisayar Bilimi okuyorum.
  • Henüz hatrı sayılır iş tecrübem henüz yok daha hazırlık aşamasındayım.
  • Bilgisayar Bilimi eğitimi konusunda Avrupa 3.sü, Dünya 34.sü üniversitede eğitim alıyorum.
  • Hedefim Ivy League üniversitelerinde master yaptıktan sonra Apple'da yada Google'da çalışmak.
  • Eğer çalışkan biri değilseniz, Bilgisayar Bilimi bölümüne bulaşmayın derim. Çünkü, çok zorlar. Astronomi bile göreceksiniz. Dersleri ciddiye almak zorundasınız. Tabii Türkiye'deki eğitimi böyle olmayabilir. Avrupa'da olduğum için bilmiyorum.
  • Hatrı sayılır iş tecrübem olmasa da, üniversiteden önceki yıllarımda donanım, kodlama ve tasarımcılık gibi konularda profesyonel işleri üstlenmişliğim var.
Açıkcası, Bilgisayar Bilimi bölümü için bilgisayar ile ilgili her alanda bilgili olmanız lazım dolayısıyla saha içinde de çok uğraş isteyen bir meslek ancak getirisi ve fırsatları da çok iyi.
Aynı zamanda İdeaSoft çatısı altında staja başlayacağım 1.5 hafta sonra.
Tebrikler hocam. Ideasoft iddiali bir şirket ve çok gelişime açık. Önemli firmalarla işbirliği yapmışlığı vardı sanırım. Orada kendinizi çok rahat geliştirebilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı