Hangi Minecraft sürümünü satın alınmalı?

• Konuyu başlatan piwi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 24
  • Görüntüleme 7B
Dostlar bildiğiniz gibi bedrock Edition, Java Edition, Win10 Edition, Premium vs. gibi birçok Minecraft satılıyor internette. Biz arkadaşlar ile kendi aramızda oynamak istiyoruz. Hangi sürümü almalıyız? Farklarını bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Minecraft Premium alırsak diğerlerinden farkı ne olur? Win10 Edition yeterli olacak mıdır?
PC de 2 sürüm var Win 10 edition, Java edition. Windows 10 edition beraber oynamak için iyi biz arkadaşlarla onu aldık 2 aylık realms aldık (aylığı 25 tl) Windows 10 edition fiyatı 75 TL ama ilk başta telefonlar için yapıldığı için optimizasyonu iyi çoğu redstone, mob, chunk sistemi çalışmıyor veya değişik yolları var. Java sürümünde bütün sistemler sorunsuz çalışıri, modlu oynayabilirsiniz ama beraber oynamak çok sıkıntı server kiralamanız ya da var olan bir serverda oynamanız gerekiyor ki çok zevkli olmuyor öylede.

Yani beraber oynamak için Win 10 tek oynayacaksan Java.
Aga benim anlatmaya çalıştığım şey Crack'in Minecraft'ı yapan kişiye zararı olmadığı.
Crackli oyunların normalde yapımcısına zararı olduğu ama Minecraft'ta durumun farklı olduğu.
Minecraft'ın yapımcısı yani emek sarf edeni Notch (gerçek adı Markus Alexej Persson) kendisi paranız yoksa oyunumu crack oynayın diyen bir kraldır. Ayrıca internette satılan ucuz hesapları alınca yine emek hırsızlığı oluyor çünkü hali hazırda açık olan bir hesabı (çoğu çalıntı) almış oluyorsunuz.

Windows 10 Edition yani Bedrock Edition alıp hata etme. Youtuberlerin hepsi Java kullanıyor çünkü sürümün orijinali yani kökü.
Hypixel Java Edition'daydı zaten.
Ben saatlerdir Java Edition'dan bahsediyorum.
PC de 2 sürüm var Win 10 edition, Java edition. Windows 10 edition beraber oynamak için iyi biz arkadaşlarla onu aldık 2 aylık realms aldık (aylığı 25 tl) Windows 10 edition fiyatı 75 TL ama ilk başta telefonlar için yapıldığı için optimizasyonu iyi çoğu redstone, mob, chunk sistemi çalışmıyor veya değişik yolları var. Java sürümünde bütün sistemler sorunsuz çalışıri, modlu oynayabilirsiniz ama beraber oynamak çok sıkıntı server kiralamanız ya da var olan bir serverda oynamanız gerekiyor ki çok zevkli olmuyor öylede.

Yani beraber oynamak için Win 10 tek oynayacaksan Java.

Minecraft'ın yapımcısı yani emek sarf edeni Notch (gerçek adı Markus Alexej Persson) kendisi paranız yoksa oyunumu crack oynayın diyen bir kraldır. Ayrıca internette satılan ucuz hesapları alınca yine emek hırsızlığı oluyor çünkü hali hazırda açık olan bir hesabı (çoğu çalıntı) almış oluyorsunuz.
Zaten satın alanlar orjinal siteden almalı.
Oyunu bıraktım diyip verenlerin hesabını satıyorlar onun dışındaki sitelerde.

Yeni konular

Geri
Yukarı