Hangi modemi kullanmalıyım: Pikatel ya da AirTies ?

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Arkadaşlar amcam iş yerinden bir modem getirmiş. Sağlam mı bilmiyoruz ancak fiziksel hiçbir sıkıntısı gözükmüyor.
Taktığımda internete bağlanamıyorum. Modemin ara yüzüne girmek istediğimde şu ekran kartıma geliyor.
Ne yapacağımı bile pek bilmiyorum açıkçası. Nereden ne ayarı yapacağımı tam bilmiyorum...

pwj0VUB.jpg

Yeni model sağdaki. Çift anten falan olması etkiledi beni :) Diğeri ise eskisi.
Alt katımızdaki kullanıcılar bile zar zor kullanıyor interneti yarım çubuk ile. Yani etki alanı çok düşük bir model eskisi.

fQRtzKX.jpg

Bu da yeni modemin modeli :

D19maXe.jpg

Eğer yeni gelen modemi kullanmak daha mantıklı ise nasıl kullanacağımı anlatır mısınız ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Modemin arayüzüne girebilmek için 192.168.1.1 ya da 192.168.2.1 gibi bir ip adresini tarayıcının adres çubuğuna yaz. Gelen kullanıcı adı ve şifre kısmının ikisine de admin yazarak arayüze gir. Orda ttnet kullanıcı adı ve şifresi girilecek yeri bul ya da kurulum sihirbazı gibi bir düğme varsa ona tıkla ve yönergeleri takip ederek ttnet kullanıcı adı ve şifresini gir. Eğer bu kullanıcı adı ve şifreyi bilmiyorsan 4440375'ten öğrenebilirsin ama internet kimin üzerineyse onun araması lazım.

O kadarını denedik her halde :D Karşıma ID Şifre isteyen kutucuk yerine yukarıdaki resim geliyor.
Yani ID şifre giremiyorum, o gelen sitede bi program indirtiyor. Bekliyorum bekliyorum bir sonuca varmıyor program.

1. yani turuncu arka planlı resme bakabilirsiniz. Acaba modem falan mı uyumsuz ? Öyle bir olasılık olabilir ?

Ip adresinde sıkıntı vardır. Modem arayüzünün doğru adresini girmeyince modem internete çıkmaya çalışıyor, kullanıcı adı ve şifre olmayınca bu sayfa geliyor. 192.168.1.2 192.168.1.3 192.168.2.2 gibi kombinasyonları dene. Eğer varsa modemin CD'sini takarak hallet. Ya da çalışan modemle internete bağlanıp diğer modemin yazılımını indir.

- - - Güncellendi - - -

Şu sayfadan faydalanabilirsin:

http://www.airties.com/product-details.asp?pn=RT-205&s=6&ci=&i=&cat1=&cat2=&dil=tr

Programı kullandım, ID-şifre ve diğer bilgiler buraya girilebiliyormuş. Ayrıca programda gelişmiş seçenekler altında internet sayfasından modemin paneline yönlendiren bir link vardı.
Gerekli bilgileri doldurup kurulumu yaptım. Sorunsuz kullanıyorum.

Birazdan aşağı katlara inip sinyal kalitesinde ne denli artış olduğunu inceleyeceğim...

IoPRfFv.jpg

y2p9x5j.jpg

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı