Hangi MSI X99 Anakartı Tercih Etmeliyim?

Burak Tanış

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Kendi ihtiyaçlarıma göre bir sistem toplama amacındayım. Kullanım amacım genel olarak iş (mühendislik, 3D modelleme vs.) ve hardcore olmayacak şekilde oyun. Giriş seviyesinde bir kullanıcıyım diyebilirim, pek OC, SLI vs. ile işim olacağını sanmıyorum.

Bütçe sıkıntım pek yok, fakat asla kullanmayacağım özelliklere de büyük paralar yatırmak istemiyorum. Sistemin beni en uzun süre idare etmesi önemli, o yüzden X99 yonga setli DDR4 sistem kurmayı tercih ettim. İşlemci tercihim i7-5820k gibi görünüyor.

Gelelim asıl soruya, ihtiyaçlarımı ve amacımı göz önünde bulundurursak;

X99S SLI PLUS
X99S GAMING 7
X99S MPOWER

hangisini tercih etmeliyim?

En çok merak ettiğim konu, yukarıdaki X99S SLI PLUS seçersem, diğer 2 alternatifle karşılaştırdığımda, nelerden feragat etmiş olacağım?? Dediğim gibi bütçe sıkıntım yok fakat kullanmayacağım özelliklere de ekstra harcama yapmak istemiyorum.

Keşke Asrock'ın X99 serisi Türkiye'de olsaydı diyorum şimdi. ( Ne hikmetse Türkiye'de X99 serisi dışında da zor bulunuyor :p ) Önerim MSI X99S Gaming 7'dir.

Onerileriniz icin tesekkurler, fakat ben sorumun cevabini pek alamadim.

X99S SLI PLUS seçersem, diğer 2 alternatifle karşılaştırdığımda, nelerden feragat etmiş olacağım?? Onerdiginiz X99S Gaming 7'nin ne gibi avantajlari var? Performans artisi mi soz konusu?

Onerileriniz icin tesekkurler, fakat ben sorumun cevabini pek alamadim.

X99S SLI PLUS seçersem, diğer 2 alternatifle karşılaştırdığımda, nelerden feragat etmiş olacağım?? Onerdiginiz X99S Gaming 7'nin ne gibi avantajlari var? Performans artisi mi soz konusu?

Hiç bir şey kaybetmezsiniz :)

X99S SLI, MSI'ın en uygun fiyatlı X99 tabanlı anakartı. Gaming 7 oyuncular, MPOWER ise OC ile uğraşanlar için tasarlanmıştır. Aralarında performans değil, özellik farkı vardır. Örneğin; Gaming 7'de Audio Boost 2, Killer ethernet ve Gaming App gibi oyuncuları bağlayan ekstralar var.

X99S SLI; render ve grafik uygulamalarını için size gerekli olan 3333MHz'e kadar 4 kanal bellek desteği ve her ne kadar ihtiyacınız olmasa da OC imkanı verir.

Hiç bir şey kaybetmezsiniz :)

X99S SLI, MSI'ın en uygun fiyatlı X99 tabanlı anakartı. Gaming 7 oyuncular, MPOWER ise OC ile uğraşanlar için tasarlanmıştır. Aralarında performans değil, özellik farkı vardır. Örneğin; Gaming 7'de Audio Boost 2, Killer ethernet ve Gaming App gibi oyuncuları bağlayan ekstralar var.

X99S SLI; render ve grafik uygulamalarını için size gerekli olan 3333MHz'e kadar 4 kanal bellek desteği ve her ne kadar ihtiyacınız olmasa da OC imkanı verir.

Ayrintili cevabiniz icin tesekkurler. Istedigim de bu turden bir bilgi idi.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı