Hangi müzik platformunu kullanıyorsunuz?

Hangi platform?

• Spotify

Oy: 102 77,3%
  • Apple Music

Oy: 10 7,6%
  • YouTube Music

Oy: 19 14,4%
  • Deezer

Oy: 1 0,8%

• Oy verenlerin toplamı
    132
Youtube premium ❤️

Youtube a yüklenen tüm cover lar dahil olmak üzere bulamayacağın şarkı yok neredeyse.

Yanında bir de youtube da reklam olmaması büyük nimet. Youtube Premium candır.

Youtube premium ❤️

Youtube a yüklenen tüm cover lar dahil olmak üzere bulamayacağın şarkı yok neredeyse.

Yanında bir de youtube da reklam olmaması büyük nimet. Youtube Premium candır.
%100 zam gelmeseydi güzel olurdu ama illaki bir gün gelecekti o zam.😄

%100 zam gelmeseydi güzel olurdu ama illaki bir gün gelecekti o zam.😄
Maalesef 😅 ama her gün çalışırken dinlediğim müzikleri, aralarda youtubeda kaybolup kafa dağıtırken reklamlara denk gelip sinir olmayışımı düşününce; bu döviz kurlarında bence gayet kabul edilebilir 😅

DAC kullanıyor musunuz? MQA savunduğumdan değil, bu kadar bilgiyi bildiğiniz için soruyorum, belki DAC kullanıyorsunuzdur.
Kullanıyorum hocam kesinlikle. MQA için almıştım ama şimdi Hi-Res FLAC için kullanıyorum.

Aslında Hi-Fi gelse bile dandik bir platform Spotify. Bot kaynıyor. Aldırmam derseniz kullanılabilir olurdu. Bence işin ideali qobuz. Hi-res de sunuyor kayıpsız da. Ayrıca kimi yerlerde adamlar 1-2 dolara satıyorlar hesap da oralara girmeyelim. Alırsınız qobuz veya başka bir servis, streamrip gibi araçlar kullanarak istediğiniz kadar FLAC depolarsınız. Qobuz diğerlerine nazaran daha yüksek kalite sunuyor, ama Amazon Music'le belki karşılaştırılabilir, streaming işinde en azından. Bu kısımda bir de Apple var ama Apple'de ALAC nasıl riplendiği hakkında neredeyse hiç kaynak yok. Kullanılan toollar gizli olsa gerek. Ama riplerini bulabiliyorsunuz. Gönül ister di Plak koleksiyonu yapmayı, ama yerliler biraz insaflıyken yabancı plaklar epey pahalı. Burada da iş korsana gidiyor. Fıstık gibi yerler var ne de olsa.

Qobuz'u ucuz yöntemle yaptım 3 aylık kullanıyorum şu an. Qobuz'u VPN ile en ucuz Arjantin ve Kolombiya üzerinden kullanabilirsiniz. Ancak Qobuz, Latin Amerika bölgesinde kimlik numarası istiyor. Bu yüzden o bölgeden abonelik almak imkansız. Benim Amerika hesabım var. Şu ekonomi berbat bir haldeyken ne bileyim 2.5 haftada 2 - 3 kez yemek söylesem, markete girsem zaten 260 TL rahat gidiyor. Arada düşünüyorum Qobuz'a versem mi diye.

Apple Music kullanıyordum sebebi ses kalitesi idi.

Şimdi IPhone'umu sattım Android bir cihaza geçeceğim için Spotify alacağım muhtemelen.

En yüksek ses kalitesi için hangi servisi alayım sizce. Buds 2 Pro sipariş ettim AirPods Pro'dan geçiyorum yeni müzik servisi de alacağım.

Bluetooth kulaklıkla maalesef kayıpsız format dinleyemezsiniz. Qualcomm AptX falan var da yine kayıplı. O yüzden DAC ve kablolu kulaklık kesinlikle lazım. O yüzden siz direk Spotify ile devam edin. Ayrıca Android her sesi 48 KHz'e sample yapıyor. Mesela siz 192 kHz bir şarkı açınca o 48'e düşürülüyor. iPhone ve IPad'ler de böyle bir durum söz konusu değil. Android'te bu sorun var sadece. Bu sorunun çözümü ise USB Audio Player Pro adlı uygulamayı satın almak. Diğer bir sorun ise bu uygulama sadece Tidal ve Qobuz destekliyor diğer servisler yok. Üçüncü çözüm ise bir DAP satın almaktır. DAP'lar içlerinde Android ile gelir ve yukarıda belirttiğim sorunu bypass ederler. DAP ile istediğiniz servisi kullanabilirsiniz. Taşınabilir müzik çalarlardır kısaca. Ancak çok pahalılar.

VPN ile vs uğraşamam Apple Music i yeni bıraktım içerik yok bana uygun ( japonca parça bulamıyorum pek ve androide geçiyorum değiştirmek istiyorum ) Spotify ile Deezer ses kalitesinede aynı diyor bu site. Podcast bolluğundan vs. de sanırım sizin önermediğiniz Spotify ı seçeceğim :d.
Eki Görüntüle 1597386
Deezer'ın kendi sitesinden bakmanız daha sağlıklı olur. FLAC müziği ve yüksek kaliteli müzik akışı | Deezer

Dosya Ekleri

• Screenshot 2022-12-09 at 5.06.20 PM.png
    Screenshot 2022-12-09 at 5.06.20 PM.png
    291,5 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
VPN ile vs uğraşamam Apple Music i yeni bıraktım içerik yok bana uygun ( japonca parça bulamıyorum pek ve androide geçiyorum değiştirmek istiyorum ) Spotify ile Deezer ses kalitesinede aynı diyor bu site. Podcast bolluğundan vs. de sanırım sizin önermediğiniz Spotify ı seçeceğim :d.
Eki Görüntüle 1597386
Hayır, bakın üstte 16/44.1 Flac diyor. Deezer Hi-Fİ 16/44 FLAC sunar.

Kullanıyorum hocam kesinlikle. MQA için almıştım ama şimdi Hi-Res FLAC için kullanıyorum.

Qobuz'u ucuz yöntemle yaptım 3 aylık kullanıyorum şu an. Qobuz'u VPN ile en ucuz Arjantin ve Kolombiya üzerinden kullanabilirsiniz. Ancak Qobuz, Latin Amerika bölgesinde kimlik numarası istiyor. Bu yüzden o bölgeden abonelik almak imkansız. Benim Amerika hesabım var. Şu ekonomi berbat bir haldeyken ne bileyim 2.5 haftada 2 - 3 kez yemek söylesem, markete girsem zaten 260 TL rahat gidiyor. Arada düşünüyorum Qobuz'a versem mi diye.

Bluetooth kulaklıkla maalesef kayıpsız format dinleyemezsiniz. Qualcomm AptX falan var da yine kayıplı. O yüzden DAC ve kablolu kulaklık kesinlikle lazım. O yüzden siz direk Spotify ile devam edin. Ayrıca Android her sesi 48 KHz'e sample yapıyor. Mesela siz 192 kHz bir şarkı açınca o 48'e düşürülüyor. iPhone ve IPad'ler de böyle bir durum söz konusu değil. Android'te bu sorun var sadece. Bu sorunun çözümü ise USB Audio Player Pro adlı uygulamayı satın almak. Diğer bir sorun ise bu uygulama sadece Tidal ve Qobuz destekliyor diğer servisler yok. Üçüncü çözüm ise bir DAP satın almaktır. DAP'lar içlerinde Android ile gelir ve yukarıda belirttiğim sorunu bypass ederler. DAP ile istediğiniz servisi kullanabilirsiniz. Taşınabilir müzik çalarlardır kısaca. Ancak çok pahalılar.

Deezer'ın kendi sitesinden bakmanız daha sağlıklı olur. FLAC müziği ve yüksek kaliteli müzik akışı | Deezer
Dediğim gibi, Qobuz'a yönelebilirsiniz hocam. Her halükarda mantıklı oluyor,qobuz. Veya direk ucuz yöntemle devam edebilirsiniz. Alın ucuz hesap, GitHub - nathom/streamrip: A scriptable music downloader for Qobuz, Tidal, SoundCloud, and Deezer depolayabildiğiniz kadar depolayın flac. Daha önce bende Tidal Master hesabı almıştım, işimi görmüştü. Ha tabi mqa işe yaramıyor.

Son düzenleme:
YouTube Music.

Sebebi direkt olarak her müziğin olması. Bazı kenarda köşede kalmış parçalar Spotify'da bulunmayabiliyor ya da inatla orijinal halini dinletmeye çalışabiliyor. YouTube Music'de böyle bir problem yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır, bakın üstte 16/44.1 FLAC diyor. Deezer Hi-Fi 16/44 FLAC sunar.

Dediğim gibi, Qobuz'a yönelebilirsiniz hocam. Her halükarda mantıklı oluyor, qobuz. Veya direk ucuz yöntemle devam edebilirsiniz. Alın ucuz hesap, GitHub - nathom/streamrip: A scriptable music downloader for Qobuz, Tidal, SoundCloud, and Deezer depolayabildiğiniz kadar depolayın FLAC. Daha önce bende Tidal Master hesabı almıştım, işimi görmüştü. Ha tabii mqa işe yaramıyor.

Qobuz gerçekten en iyisi ancak eksikleri çok bariz belli. Şarkı radyosu başlatma, şarkı sözlerinin olmaması bence büyük eksik. Qobuz böyle tam American old tarzı insanlar için oluşturulmuş. Zaten öne çıkardıkları içerikler Hi-Res Lossless odaklı caz, klasik müzik tarzındaki sanatçı ve albümler. Geçen Top 10 Album kasım dönemini paylaşmışlar. Fazıl Say vardı mesela. Gururlandım bizden birini görünce. Adamı oysa Spotify vs. tarzı yerlerde göremeyiz öyle. Qobuz kaliteli dinleyiciler için mükemmel. Qobuz ile yola devam.

Spotify ve Deezer.
Deezer'da sadece Phonky tarzı müziklerim varken Spotify de Phonky, Heavy Metal tarzı diğer türlerimde var.

Yeni konular

Geri
Yukarı