Hangi Oyun Ekipmanı Daha Önemli?

Arkadaşımda var tıklama hissiyatı güzel ve ışık seviyesi saat 12.00 olsa bile çok iyi gözüküyor.

Ne kadar bütçeni aşabilirsin?
Bütçemi en fazla 20 TL arttırabilirim çünkü 750 Ti da alacağım AliExpressten.

Yapışkanları çıkıyormuş altındaki yorumlara baktım kalitesiz diyorlar. Sizde konu açmıştınız sanırım bununla ilgili almayı düşünüyordunuz :).

Son düzenleyen: Moderatör:
LoL ve benzeri oyunlar oynuyorsan mouse tabii ki de öncelikli sırada. Direkt sana şunu ya da bunu alabilirsin diye öneri vermek yanlış olur. Olaya biraz daha profesyonel anlamda yaklaşmak gerekirse el büyüklüğün ve mouse tutma biçimin alternatiflerini oluşturur. Mesela avuç içi, parmak ucu ya da pençe tipi kavrama şekillerinden hangisine daha yatkın elin oyun oynarken? Bunları göz önünde bulundurarak ve almayı düşündüğün mouse ile ilgili detaylı inceleme videolarını izleyerek doğru ekipman seçimini tamamlamış olursun. Ben genelde oynadığım oyuna göre avuç içi ve pençe tipi kavramaya alışkın olduğum için Cooler Master MM530 tercih ettim. Olayın diğer boyutundaysa ekipmanın teknik özellikleri devreye giriyor. Oynadığın oyunlar sensör kalitesinin ön planda olması gereken oyunlar sanırım. Bunlara da dikkat etmeni öneririm.

LoL ve benzeri oyunlar oynuyorsan mouse tabii ki de öncelikli sırada. Direkt sana şunu ya da bunu alabilirsin diye öneri vermek yanlış olur. Olaya biraz daha profesyonel anlamda yaklaşmak gerekirse el büyüklüğün ve mouse tutma biçimin alternatiflerini oluşturur. Mesela avuç içi, parmak ucu ya da pençe tipi kavrama şekillerinden hangisine daha yatkın elin oyun oynarken? Bunları göz önünde bulundurarak ve almayı düşündüğün mouse ile ilgili detaylı inceleme videolarını izleyerek doğru ekipman seçimini tamamlamış olursun. Ben genelde oynadığım oyuna göre avuç içi ve pençe tipi kavramaya alışkın olduğum için Cooler Master MM530 tercih ettim. Olayın diğer boyutundaysa ekipmanın teknik özellikleri devreye giriyor. Oynadığın oyunlar sensör kalitesinin ön planda olması gereken oyunlar sanırım. Bunlara da dikkat etmeni öneririm.
Pençe tutuyorum ama elimin büyüklüğünden kaynaklı sanırım elime uyan mouselarda fingertrip tutuyorum. Pençe tipinde hem rahat edemiyorum hem.

Elim büyük. 14 yaşındayım bu yaşta daha böyleyse ilerde düşünemiyorum. :D
Benim elim de büyük fakat şöyle söyleyeyim, bana göre bu fiyat klasmanında en iyi fare bu. SteelSeries Rival 100'den buna geçtim ve çok daha iyi bir fare olduğunu rahatça söyleyebilirim. Garanti konusunda ise zaten önde bir firma Logitech.

Mouse konusunda insanlarin tavsiyelerine gozun kapali uymamalisin.
Her insanin el boyutu ve mouse tutus tarzi degisik olur.
main-qimg-88e05e52569ef259a66dbafdeed677e4.png

Kendi tarz ve boyutlarina gore gidip bir model begen. Test etmeden alirsan begenmezsin.
Boyut ve tarz konusunda begensen dahi, mouse un agirligi da onemli bir faktor. Kisacasi mouse isi kendi kendine varman gereken bir sonuca bakiyor. Tavsiye ile olmaz.

Bana gore kulaklik ve ses ; mouse ve klavyeden daha onemli oyun icin ama o da kisisel tercih meselesi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı