Hangi markanın ekipmanı alınmalı?

Forse

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar, bilgisayarımı tamamen sattım ve ileride yeni bir ekipman aldığım zaman, tüm markaların aynı olmasını istiyorum. Hem uyum, görünüm hem de driver, program açısından. Razer düşünüyorum. Onun dışında aklıma mantıklı gelen bir marka bulunmamakta. Sizin önerileriniz nedir?
Şu anlık düşündüğüm ekipmanlar bunlar;

https://www.hepsiburada.com/razer-r...MIuu2skt-I8wIVmdV3Ch18sARFEAAYASAAEgIzi_D_BwE (emin değilim öneri olarak bir şeyler paylaşırsanız sevinirim.)
Sevdiğim çok marka var ancak set olarak aklıma gelen olmadı.

Kulaklığı beğenmedim. 1000TL'ye Philips SHP9500 alınabilir. Bütçe artarsa bir tane de modmic alabilir.
Eğer cidden mikrofon gerekiyorsa, Drop PC37X almalı arkadaş.

Gamepower veya Rampage güzel.
PSU'ları C4 olan, Çin'de merdiven altında üstüne marka basılıp satılan markaları almayı tercih etmiyorum. Gerçekten bir kaç tane güzel modeli var onun dışında aldığın her şeyden pişman oluyorsun. Gerek yok. Önerileriniz için teşekkürler.
Kulaklığı beğenmedim. 1000TL'ye Philips SHP9500 alınabilir. Bütçe artarsa bir tane de modmic alabilir.
Kulaklığa emin değilim yazmıştım zaten. BlackShark V2 bana hoş geldi. Biraz daha araştırayım kulaklığı sizin dediklerinize bakacağım. Teşekkürler.

Teşekkürler klavyeyi farklı marka almam gerekiyor o zaman. Ne tercih edersiniz? Mekanik ve Red Switch alırım muhtemelen. Blue Switch biraz fazla ses çıkartıyor. İkinci el sitelerden almayı düşünmüştüm. Hem daha ekonomik hem de araştırıp alırsan, güzel sağlam ürünleri alabiliyorsun.
Şu an mı alacaksınız? Eğer almayacaksanız alacağınız zaman konu açıp beni etiketleyebilirsiniz unutmazsanız. Kampanyalar sürekli değişiyor, o zaman güzel indirimde olan ürünler bulup önerebilirim şu anlık aklıma gelen orta düzey klavye markaları XPG, MSI, AOC, ASUS, Redragon olabilir.
Ses kalitesi olarak daha önde olabilir, deneyemediğim için bir şey söyleyemem. Ancak 'oyuncu' kulaklığı değil. Düşük bütçede oyuncu kulaklığı pazarlama taktiği olarak kullanılsa da önerdiğiniz model müzik için gayet güzel olmasına karşın Blackshark v2 ve bu fiyattaki 'Oyuncu kulaklığı' olarak pazarlanan ürünler gerçekten oyunlar için daha iyi bir ses deneyimi sunuyor. Tasarım olarak oyuncu kulaklığı gibi gözüktüğünden değil sadece.

Oyunlar için kullanacak bir insanın ilgisini çekecek olanın sadece ses kalitesi olduğunu düşünmüyorum. Tasarımı, rahatlığı, ağırlığı, ses seviyesi, Sanal 7.1 desteği gibi bir çok konuda da iyi olması gerekiyor. Örnek olarak Blackshark V2 modeli dahili USB ses kartı ile geliyor, kulaklık Jak girişli, USB dönüştürücüyle kullanırsanız çok güzel ses kalitesi elde edebiliyorsunuz özellikle oyunlar için. Ses kartı sayesinde taktığınız jak girişli kulaklıkların çoğunu kontrol edip Equalizer ayarı yapabiliyorsunuz.

Kulaklıkta bulunan normalde 20 dolar olan THX Spatial sertifikası ile THX Spatial sanal 7.1'i kullanabiliyorsunuz. Piyasadaki çoğu 7.1'e fark atacak bir 7.1 yazılımı. Hafiflik konusunda da 80 gram daha hafif Blackshark v2 modeli. Tüm gün kulakta kalacak bir kulaklıkta önemli özellikler olduğunu düşünüyorum. Kendim kullandığım bir kulaklık olmasına karşın hafif, rahat, mikrofonu kaliteli, müzikler konusunda bir müzik kulaklığıyla yarışacak kadar olmasa da asla üzmeyen bir kulaklık kendisi.

Şu an mı alacaksınız? Eğer almayacaksanız alacağınız zaman konu açıp beni etiketleyebilirsiniz unutmazsanız. Kampanyalar sürekli değişiyor, o zaman güzel indirimde olan ürünler bulup önerebilirim şu anlık aklıma gelen orta düzey klavye markaları XPG, MSI, AOC, ASUS, Redragon olabilir.

Ses kalitesi olarak daha önde olabilir, deneyemediğim için bir şey söyleyemem. Ancak 'oyuncu' kulaklığı değil. Düşük bütçede oyuncu kulaklığı pazarlama taktiği olarak kullanılsa da önerdiğiniz model müzik için gayet güzel olmasına karşın Blackshark v2 ve bu fiyattaki 'Oyuncu kulaklığı' olarak pazarlanan ürünler gerçekten oyunlar için daha iyi bir ses deneyimi sunuyor. Tasarım olarak oyuncu kulaklığı gibi gözüktüğünden değil sadece.

Oyunlar için kullanacak bir insanın ilgisini çekecek olanın sadece ses kalitesi olduğunu düşünmüyorum. Tasarımı, rahatlığı, ağırlığı, ses seviyesi, Sanal 7.1 desteği gibi bir çok konuda da iyi olması gerekiyor. Örnek olarak Blackshark V2 modeli dahili USB ses kartı ile geliyor, kulaklık Jak girişli. Ses kartı sayesinde taktığınız jak girişli kulaklıkların çoğunu kontrol edip Equalizer ayarı yapabiliyorsunuz.

Kulaklıkta bulunan normalde 20 dolar olan THX Spatial sertifikası ile THX Spatial sanal 7.1'i kullanabiliyorsunuz. Piyasadaki çoğu 7.1'e fark atacak bir 7.1 yazılımı. Hafiflik konusunda da 80 gram daha hafif Blackshark v2 modeli. Tüm gün kulakta kalacak bir kulaklıkta önemli özellikler olduğunu düşünüyorum.
Pasif sahne, aktif sahne (7.1 vs.)ye göre çok daha doğal ve açık hissettirir. Tabii ki bu kullanıcının isteğine kalmış. Eğer kullanıcı doğal ve kaliteli stüdyo kalitesi istiyorsa, open-back kulaklık alır, eğer basit çin kulaklığına LED ekleyip oyuncu diyen satan şirketleri büyütmek istiyorsa, oyuncu kulaklığı alır.

Eğer basit çin kulaklığına LED ekleyip oyuncu diyen satan şirketleri büyütmek istiyorsa, oyuncu kulaklığı alır.
Anlamamak için uğraşıyorsunuz galiba, evet 100-200 TL'ye aldığı düşük bütçeli oyuncu kulaklıkları bahsettiğiniz gibi oluyor ancak önerdiğim ve bu bütçedeki kulaklıkar düşündüğünüz gibi değil.

Anlamamak için uğraşıyorsunuz galiba, evet 100-200 TL'ye aldığı düşük bütçeli oyuncu kulaklıkları bahsettiğiniz gibi oluyor ancak önerdiğim ve bu bütçedeki kulaklıkar düşündüğünüz gibi değil.
Hocam kusura bakmayın ama bu kulaklığın Beyerdynamic MMX şasisini neredeyse çaldığını görünce pek güvenemiyorum.

Geri
Yukarı