Hangi oyun motoru kullanılmalı?

Trolldelta13

Femtopat
Daha fazla  
İlk önce merhaba. Biz 7 arkadaşla beraber oyun geliştirme işine girdik. Ve ne yapacağımızdan hiçbir fikrimiz yok. Şimdi bir Steam hesabı Gmail hesabı açtık ve hikaye yazdık. 7 kafa ayrı sesler çıkıyor oyun motoru konusunda. Biri Unity istiyor biri Godot istiyor biri Unreal istiyor. Bu işe yeni atıldık ve çok imkanımız yok bütçe açısından. Araştırdım herkes farklı bir şey söylüyor. Bu konuda herkes tecrübesiz ne yapacağımızdan bir haberiz. Sizce ne hangi motoru seçmeliyiz? Ve şimdiden Gmail açmamız mantıklı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Konunun başındaki 7 arkadaştan biriyim. Birlikte yapacağız. Size anlatayım yapcağağımız oyunu. Arkadaş şu an uyuyor herhalde. 2D bir pixel art yapacağız. Aseprite ile görünümleri hazırlayacağız. Ses için program aramaktayız. Sizce arkadaşın sorduğu gibi Gmail açmamız mantıklı mıydı? Unreal mı Unity mi godotmu kullanalım? Ses için program önerir misiniz?
Son olarak Unity için düzgünce öğrenebileceğimiz bir yer bulamadık nereden öğrenebiliriz?

@Redux89 2D için Unity daha uygun. Bu videoda bir çok sorunuzun cevabı da var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Konunun başındaki 7 arkadaştan biriyim. Birlikte yapacağız. Size anlatayım yapcağağımız oyunu. Arkadaş şu an uyuyor herhalde. 2D bir pixel art yapacağız. Aseprite ile görünümleri hazırlayacağız. Ses için program aramaktayız. Sizce arkadaşın sorduğu gibi Gmail açmamız mantıklı mıydı? Unreal mı Unity mi godotmu kullanalım? Ses için program önerir misiniz?
Son olarak Unity için düzgünce öğrenebileceğimiz bir yer bulamadık nereden öğrenebiliriz?
Unity'i Udemy üzerinden öğrenebilirsiniz diğer sorulara gelirsek 2D bir oyun için Unity'i öneririm.
Ses için herhangi bir fikrim yok ama Adobe'nin sesle ilgili bir programı olduğunu düşünüyorum

@Redux89 2D için Unity daha uygun.

Peki Unity öğrenmek için hangi kaynaktan yararlanabiliriz?

Unity'i Udemy üzerinden öğrenebilirsiniz diğer sorulara gelirsek 2D bir oyun için Unity'i öneririm.
Ses için herhangi bir fikrim yok ama Adobe'nin sesle ilgili bir programı olduğunu düşünüyorum.

FL Studio buldum. İyi bir program mıdır?
Udemy'den bir kurs önerebilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı