Hangi oyunlar HDD'ye kurulmalı?

Rekabetçi oyunlarda gecikme süresinden ötürü oyunların SSD'de olması tavsiye edilir ama doğrusunu söylemek gerekirse SSD'den asıl faydalanan oyunlar açık dünya oyunları oluyor. Sık oynadığınız 1-2 rekabetçi oyunu SSD'ye koyun, kalanını ise her kafanızı çevirdiğinizde bir dünya dokuyu tekrar yüklemesi gereken açık dünya oyunlarına ayırın. Özellikle Cyberpunk gibi oyunlar SSD'de çok daha sağlıklı bir deneyim sunuyor. Diskin sağlıklı çalışması için bir miktar boş alan bırakmayı unutmayın.

Şu an Rainbow'u taşıyorum HDD'ye. Cyberpunk'ı SSD'ye taşımayı düşünmüyordum ancak söylediklerinizi düşününce taşıyabilirim. 512 GB M.2 SSD kullanıyorum, 465 GB toplam yazıyor. Kalanı Windows'a ayrılıyor sanırım. Ne kadar bir boş alan bırakmam gerekir?
Forza'da çok bir etki yaratacağını sanmam bro HDD'yi satıp SATA SSD alamaz mısın?

HDD'yi satsam çok para edeceğini düşünmüyorum açıkçası. Çok eski ve yavaş bir şey zaten. Sistemi daha yeni aldığım için maalesef bütçe ayıramıyorum daha fazla. Şu an deneyeceğim, eğer sıkıntı olursa 2.el almayı düşünebilirim SATA SSD.

Şu an Rainbow'u taşıyorum HDD'ye. Cyberpunk'ı SSD'ye taşımayı düşünmüyordum ancak söylediklerinizi düşününce taşıyabilirim. 512 GB M.2 SSD kullanıyorum, 465 GB toplam yazıyor. Kalanı Windows'a ayrılıyor sanırım. Ne kadar bir boş alan bırakmam gerekir?

HDD'yi satsam çok para edeceğini düşünmüyorum açıkçası. Çok eski ve yavaş bir şey zaten. Sistemi daha yeni aldığım için maalesef bütçe ayıramıyorum daha fazla. Şu an deneyeceğim bir, eğer sıkıntı olursa 2.el almayı düşünebilirim SATA SSD.

Windows'un sağlıklı çalışabilmesi için en az 30 GB alan yeter :)

5 yaşından büyük oyunlar HDD'de kalabilir, PS5 nesline çıkan oyunlar ise kesinlikle SSD'ye kurulmalı. Kalanları tercihine bağlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı