Hangi oyunlar HDD'ye kurulmalı?

Gapirkont

Kilopat
512 GB M.2 SSD'ye sahibim. Boş alanım bayağı bir doldu. Ek olarak 500GB HDD taktım ancak hangi oyunları HDD'ye atayım karar veremedim. Online oyunların SSD'ye kurulu olmasının avantaj olduğunu biliyorum, hangi oyunları HDD'ye atarsam harita yüklenmemesi gibi herhangi bir sorunla karşılaşmayacağımı sormak istedim.

SSD'de kurulu olan oyunlar: Rainbox Six Siege, Apex Legends, CS:GO, PUBG (Steam), League of Legends, Valorant, Fortnite ve Forza Horizon 5.

HDD'de kurulu olan oyunlar: Cyberpunk 2077, Ride 4 ve M&B Bannerlord.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neredeyse hepsi SSD'ye kurulmalı gibi.

O kadar çok rekabetçi oyunun var arasında 2 tane sürekli oynadığını seç SSD'de kalsın. Kalanları HDD al. (rainbow six çok yer kaplar diye biliyorum hdd alsan daha iyi olabilir.)

Bannerlord ve Cyberpunk kesinlikle SSD de olmasını öneririm çünkü çok fazla bekleme süresi sorunu yaşatıyorlar.

512 GB M.2 SSD'ye sahibim. Boş alanım bayağı bir doldu. Ek olarak 500GB HDD taktım ancak hangi oyunları HDD'ye atayım karar veremedim. Online oyunların SSD'ye kurulu olmasının avantaj olduğunu biliyorum, hangi oyunları HDD'ye atarsam harita yüklenmemesi gibi herhangi bir sorunla karşılaşmayacağımı sormak istedim.

SSD'de kurulu olan oyunlar: Rainbox Six Siege, Apex Legends, CS:GO, PUBG (Steam), League of Legends, Valorant, Fortnite ve Forza Horizon 5.

HDD'de kurulu olan oyunlar: Cyberpunk 2077, Ride 4 ve M&B Bannerlord.
Lol'de FPS drop yemiyorsan HDD'ye geçirebilirsin. Oyun başı yükleme ekranı dışında bir artısı yok.

Cyberpunk'ı SSD'ye kursan daha iyi olur.
League of Legends'i de HDD'ye kursan pek bir şey değişmez diye düşünüyorum.

Cyberpunk'ı HDD'de oynarken bir sıkıntı yaşamıyorum. Sadece baştaki yükleme ekranı biraz uzun sürüyor. Bannerlord'da çok sıkıntı yaşatmıyor. O sebeple SSD'ye almayı düşünmüyorum. Rainbow ve LoL'u almayı düşünüyorum şu an için HDD'ye

HDD'de kurulu olan oyunlar: Cyberpunk 2077, ride 4 ve M&B Bannerlord.

Forza ve Fortnite'yi HDD'ye alabilirsiniz.

Rekabetçi oyunlarda gecikme süresinden ötürü oyunların SSD'de olması tavsiye edilir ama doğrusunu söylemek gerekirse SSD'den asıl faydalanan oyunlar açık dünya oyunları oluyor. Sık oynadığınız 1-2 rekabetçi oyunu SSD'ye koyun, kalanını ise her kafanızı çevirdiğinizde bir dünya dokuyu tekrar yüklemesi gereken açık dünya oyunlarına ayırın. Özellikle Cyberpunk gibi oyunlar SSD'de çok daha sağlıklı bir deneyim sunuyor. Diskin sağlıklı çalışması için bir miktar boş alan bırakmayı unutmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı