Hangi parçalar ikinci el alınabilir?

Ekran kartı ve işlemci 2.el alınabilir. Anakart - Harddisk - Ram gibi donanımları pek tavsiye etmem.
Bence tam tersi. Neden tavsiye etmediğinizi açıklar mısınız? Ben bu parçaların kullandıkça diğerlerine göre daha az yıpranacağını düşündüğüm için söyledim. (RAM ve anakart için)

Bence kurun böyle olduğu bir dönemde hepsi alınabilir. Fakat 2. el sonuçta dikkat edilmeli. Harddisk gibi bir parça alınacaksa sağlığına bakılmalı.

Kesinlikle:

1-) PSU
2-) Anakart

2 el alinmamali. Hele hele PSU. Bence PSU en onemli bilesen. Cunku PSU gitti mi tek gitmiyor. Illa bir donanim bilesenini de yaninda goturuyor. Benim RAM'ler gitmisti.

Islemcinin pinleri zaten yok. Yamulacak, kirilacak birsey degil.
Ekran kartini zaten takip calistiracaksiniz. Calismayan ekran karti da alma.

Hatta en onemli sey; Parcalari elden al. Koru korune alma. Al PC'ye tak. Yarim saat takil. Test et. SATIŞ SÖZLEŞMENİ YAP. Oyle al.

Kusra bakma ama daha sonra burada XXX aldigim parca bozuk cikti diye konu acma. Kendini de uzmezsin.

Birde 300 liraya R9 390 falan bulursan uzak dur. %1000 dolandirici.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı