Hangi programlama dilini öğrenmeliyim?

Susmihhx

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, bir lise öğrencisi olarak hangi programlama diliyle başlamam en iyisi olur? Yazılım Mühendisliği okumayı düşünüyorum ve daha önce bir süre Python ve HTML ile ilgilendim ancak yine de tüm bu programlama dilleri arasında kararsız kaldım. Hangisi eğitimim için en yararlısı olur sizce? (Bu ikisi dışında da olabilir yanlış anlaşılmasın.)

Web tasarım yönünde ilerleyebilirsin. Zaten HTML ile ilgilendiğini söyledin üstüne CSS eklersen daha güzel şeyler ortaya çıkarabilirsin. Bu 2 dile çalıştıktan sonra da JavaScript çalısabilirsin. Kolay gelsin şimdiden.

Hangisi eğitimim için en yararlısı olur sizce

Ileride yazilim muhendisi olacaksan bugun ogrendigin Python'in ya da Javascript'in sana pek faydasi olmayacak, cunku programlama dili yazilim muhendisliginin cok ufak bir bolumu, zaten CS egitiminde amaci spesifik bir programlama dili ogretmek olan bir ders de olmaz.

Bos zamanlarinda merak ve heves tatmini icin ogrenebilirsin, o amacla ogrendiginde de ne ile basladigin pek onemli degil. Ruby ogren, Elixir ogren. Fark etmez.

Son düzenleme:
Ileride yazilim muhendisi olacaksan bugün ogrendigin Python'in ya da JavaScript'in sana pek faydasi olmayacak, cunku programlama dili yazilim muhendisliginin cok ufak bir bölümü, zaten CS egitiminde amacı spesifik bir programlama dili ogretmek olan bir ders te olmaz.

Bos zamanlarinda merak ve heves tatmini icin ogrenebilirsin, o amacla ogrendiginde de ne ile basladigin pek onemli degil. Ruby ogren, Elixir ogren. Fark etmez.

Genelde C dilini öğretiyorlar başta.

Yeni konular

Geri
Yukarı