Hangi Programlama Diliyle Başlamalıyım ?

Öncellikle c'de başla tüm math fonksiyonlari yap hesapla.
Sonra c++ geç sınıf tasarımlarında katılım teknigi ile çok biçimlilik kavramını uygulayacak kıvama geldinmi VER ELİNİ, VERİ YAPILARI ve ALGORİTMALAR (YAZILIM MÜH. BURADA BAŞLAR ).
ONDAN SONRA veri tabanı sistemleri sql ve oracle vss vs :) Sonrası yazılım belirtim ve tasarım dersin babası geliyor simdi: Yazılım mimarisi. Ardindan yazilim sinava ve dogrulama bunlar yazilim müh. olma aşamaların. Bunun yanımda işletim sistemleri ve işletim sistemleri güvenligi blah blah daha. Sana tavsiyem lys güzel bir not almaya bak ve İZMİR EKONOMİ YAZILIM MÜH. tavsiye ediyorum ama yazılım müh. demek hacker gibi kod yazmak degildir. Sistem sınaması agırlıklıdır.

Şu an 8.sınıftayım. Yazılım mühendisi olmak istiyorum. Önceden hep bir dil öğrenmek istiyordum. Bu sene biraz göz attım. Bir sürü dile baktım ama karar veremedim. Biraz Python'a baktım. Şu dersteyim şu an:
Sıfırdan Python Öğreniyorum - Ders 14 - YouTube
Sizce başka dil mi öğrenmeye çalışayım yoksa Python devam mı edeyim ? Pek web programlama değil de oyun programlamaya yönelmek istiyorum. @BilgisayarKurdu düşüncelerini bekliyorum. Bu da kendi yazdığım hesap makinesi:
hesap makinesi.py
Python 2.7.6 ile yazdım.

Benim görüşüm hangi programlama dilinden başlanacağının bir öneminin olmadığı yönünde. C, C++, C#, Java, D, Go, Python, Ruby, Pascal, BASIC vs. şeklinde uzar gider liste. İstediğiniz birinden başlayabilirsiniz. Hiç fark etmez.

Bence bir dil öğrenmeye başlamadan önce algoritma mantığını öğrenmen gerek. Çünkü bu mantık sonrasında yazılım dilleri çok daha kolay öğreniliyor. Neyi neden yaptığını biliyorsun çünkü.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı