Hangi programlama dilinden başlamalıyım?

Taylorn

Hectopat
Arkadaşlar bir programlama dili öğrenmek istiyorum. Sizce başlangıç için en basiti hangi programlama dili olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bir programlama dili öğrenmek istiyorum. Sizce başlangıç için en basiti hangi programlama dili olur?

Yapacağınız alana göre. Web programlama yapacaksanız HTML + CSS. Masaüstü programlama yapacaksanız C# veya Python. Mobil programlama yapakcasanız Java veya objektif-C.

@Taylorn Algoritma oluşturma egzersizleriyle başlayıp daha sonra python ile programlamanın temeli olan değişkenler, döngüler, if else yapılarını öğrendikten sonra diğer dilleri öğrenme konusunda pek sorun yaşamazsın bence.

Bu soruya hep cevap veriyoruz aslında düzenli olarak ama yine de yazalım.

Hangisinden başlarsan başla, fark etmez açıkçası. Gönlünün istediği birinden başla. İşin mantığını kavramak önemli. Belki ben başka bir şey derim sen başka bir dil istiyorsundur. Bu öğrenme sürecini etkilemesin olumsuz yönde.

Programlama dili amaç değil araçtır.

Eğlence için mi öğrenmek istiyorsun, meslek olarak mı istiyorsun? Görsel şeylerden mi hoşlanırsın, algoritmik işlemlerden mi hoşlanırsın? Verilerle boğuşmayı mı tasarım yapmayı mı seversin?

Burada sana milyon dil sayarız, önemli olan ne amaçla kullanacağın. Yine sallamaya başlandı, artık cevap falan yazmak istemiyorum böyle konulara.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı