Programlama dili öğrenme

Birçok dal var. Web, veritabanı, sistem ve makina programlama. Nelerden hoşlanırsın, kod kısmımı yoksa görsel kısımmı hoşuna gider. Kod yazmaktan hoşlanırsan sistem-makina programlama seçip c ile başlarsın c++, arduino ile devam edersin. Tasarımından hoşlanırsan Web seçersin c# console'u öğrenip mantığı kavra sonra asp.net, sql öğren. Biz okulda web tasarım göreceğiz ama ben makina programlamadan hoşlanıyorum. Wpf'ye bakarken code behind yazıyordum sırf kod yazmayı sevdiğimden. Gelecekte yapay zeka ve robotlar çok önemli olacak. Bu yüzden robot programlamada yoğunlaşabilirsin.

Son düzenleme:
Valla bu konu hakkinda hic arastirma yapmadim denilebilir. Ben daha cok tasarim degilde digerine daha yatkinim. Ama artik merakimi gidermek icin bi yerden baslamak gerekiyor. :) Eger ozelden konusma ihtimalimiz varsa kardes ordan konuslim daha iyi olur bence.

Web seçersen c# başla, robot seçersen c, c++, arduino'ya bak. Bence robot seç herkes web okuyor. Web öğrenip ne yapacaksın ki zaten.

Ben yardım ederim sana.

İlk başlar zor gelir, bırakmak istersin ama dizilere geldikten sonra herşey çok basit.

Facebook adresinin linkini at her türlü yardımcı olurum.

Ekledikten sonra yorumlardan silebilirsin face linkini.

Telefon numaramı versem olur mu onu ? Facebookta aratınca profilim cıkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikli amacın programlama dilini öğrenmek değil, bir hedef veya proje belirleyip bunun için gerekli dili öğrenmek.
2 durum arasındaki fark bir programlama dilini öğrenmeye başladığında kendince belirli bir seviyeye geldiğinde sıkılmak motive edici bir şeyler bulamamak.
Onun yerine bir proje geliştirmeye çalışıp o küçük projenin gelişimini zaman içerindeki yapabildiklerini gördüğün zaman bu seni daha çok çalışmaya teşvik edecektir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı