Hangi R9 280X modelini tercih etmeliyim?

Yiğit Yusuf

Hectopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
R9 280X ekran kartları arasında kararsız kaldım. Hangi marka erkan kartını seçmeliyim? Marka farklılığı ekran kartlarında performans farkı yapar mı?

-Powercolor güvenilir midir?
-Asus'mu MSI'mı?

Markaların soğutma sistemleri farkediyor, dolayısıyla overclock potansiyelini, vs. belirliyor bu farklılık. Powercolor kullanıp memnun kalanlar var, fiyatı da uygun, tavsiye ediliyor. Asus'un bu seride sorunlu olduğunu iddia edenler var, doğruluk payı var gibi duruyor. Powercolor yerine şunu da tercih edebilirsin. Fiyatlarda sorun mu var bilmiyorum; ama şu an 777 TL olarak görünüyor: Sapphire R9 280X Vapor-X Tri-X Gddr5 3Gb 384Bit Amd Radeon Dx11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Markaların soğutma sistemleri farkediyor, dolayısıyla overclock potansiyelini, vs. belirliyor bu farklılık. Powercolor kullanıp memnun kalanlar var, fiyatı da uygun, tavsiye ediliyor. Asus'un bu seride sorunlu olduğunu iddia edenler var, doğruluk payı var gibi duruyor. Powercolor yerine şunu da tercih edebilirsin. Fiyatlarda sorun mu var bilmiyorum; ama şu an 777 TL olarak görünüyor: Sapphire R9 280X Vapor-X Tri-X Gddr5 3Gb 384Bit Amd Radeon Dx11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
Tükenmiş olarak görünüyor. Peki psu değerleri dğeişirmi markaya göre? Mesela Asus'a kaç W PSU, Powercolor'a kaç W PSU gerekir?

İnternette kartların incelemelerine bakarak öğrenebilirsin farklı markaların güç tüketim değerlerini. Genelde bu seri için 600W 80+ bir güç kaynağı yeterli olur diye düşünüyorum. Geleceğe yönelik olsun dersen watt değerini artırabilirsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı