Hangi Referans Ekran Kartlarını Önerirsiniz ?

SurqeonHD

Hectopat
Daha fazla  
Evet bildiğiniz üzere referans tasarım ekran kartı almaya karar verdim. Diyeceksiniz özel soğutmalar daha performanslı. Ben hem tasarım hemde kasamın içinin ferah olmasından dolayı bunu seçtim. Kasamın içerisinde kasayla beraber gelen 4 fan mevcut. Bazıları da bunun için kasanın içinin ferah olması lazım diyor. Zaten kasamla beraber gelen 4 fan ve diğer montaj aşamasında takılacak fanlar olacağından dolayı bu kartın bana sıkıntı çıkarmayacağını düşündüm. Lütfen yorumlarda kaba tabir kullanmayın. Yapacağınız iyi kötü yorumlar benim için çok değerli. Herkese çok teşekkür ederim. :)

Hocam model mi soruyorsunuz marka mı? İlla kafaya koydum derseniz örnek olarak 980Tİ için Asus marka referansı öneririm.

Şuanda bir daha göz gezdirdim Evga da gözüme çarptı. Asus ve Evga dan birini seçmenizi tavsiye ederim. Vatan stoklarında Asus bulunmuyor. Yanlış hatırlamıyorsam fiyatıda uçuktu. Evga 3.100TL. Evga tercih edilebilir. İki markada işin piri firmalar. Referans tasarımda fanların 65 dereceye kadar dönmemesi gibi bir olay yok ondan haberiniz var demi hocam. Ayrıca diğer kartlara göre kasanız ne kadar havadar olursa olsun daha fazla ısınacaklar. Evga nın modeli fabrika çıkışı yüzde 10 OC li.

Hocam bir forumda referans 980Tİ ın(EVGA) yük altında 89 dereceyi geçmediğini söylemiş. Asusunda pek farklı olacağını sanmam. Bendede MSİ GAMİNG 6G modeli var. Tam fan gücünde 77 dereceyi geçmiyor. Ve kasamda Silenci 650. O kadar hava alan bir kasa değil.

Ne kadar yüksek sıcaklık o kadar sıkıntı demek. Tehlikeli diyemem fakat 77 derece olması varkende 90 derece olması bileşenlerin ömründen götürecektir.

Peki hocam bi alışveriş sitesinde Asus Gtx 980Ti modeli G-sync desteği ve Gpu Tweak yazılımı var. Fiyati da gayet uygun ama bu site yabanci bir site.

Peki hocam bi alışveriş sitesinde Asus Gtx 980Ti modeli g-sync desteği ve Gpu Tweak yazılımı var. fiyati da gayet uygun ama bu site yabanci bir site.
Sitenin güvenilir olması önemli. Gümrükte vergi ödeyeceksiniz bunun için birde. Link atın isterseniz bir hocam.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı