Hangi RTX 3080 alınmalı?

Bütçe
25-26 Bin TL

AzirTheEmperor

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba,

ASUS ROG STRIX RTX 3080 10 GB modelini almayı düşünüyordum fakat sizce farklı markaların daha ucuz 12 GB modellerini veya 10 GB modellerini tercih etmeli miyim?
ROG STRIX'in bellek hızının 1950 MHz olması diğer kartlara göre çok bir fark oluşturur mu? Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe 25-26K ise şunlara bakın :

RTX 3080:

RTX 3080 Ti:
(23.000 TL, fiyatı daha da düşmüş.)

Merhaba,

ASUS ROG STRIX RTX 3080 10 GB modelini almayı düşünüyordum fakat sizce farklı markaların daha ucuz 12 GB modellerini veya 10 GB modellerini tercih etmeli miyim?
ROG STRIX'in bellek hızının 1950 MHz olması diğer kartlara göre çok bir fark oluşturur mu? Teşekkürler şimdiden.

Bence 3080 yerine RX 6900 XT al çok daha fazla güç ve FPS alırsın üstelik daha uygun fiyata.

RTX 4000'nin çıkması eli kulağındayken 3000'e bu kadar masraf yapmayın diyeceğim ama iktidar sayesinde Türk ekonomisi öyle bir kötü duruma getirildi ki, keşke beklemeyip alsaydım demenizi istemem. Bu yüzden karar sizin ama rtx 2000 ile 3000 arasındaki güç farkına bakarak, rtx 4000'in de çıkmasının yakın olduğunu benzer fark olursa aynı fiyata 2 katı güç alabilecek olduğunuzu unutmayın

Gigabyte fanları pek dayanıklı değil gibi.
MSI için de kart çok yüksek sıcaklıklara çıkabiliyor diyebilirim soğutma açısından kötü. En iyi 3080 piyasaya bakılırsa Zotac gibi duruyor.

Gigabyte kullandın mı kardeşim kullanmadıysan yorum yapma ben Zotac da kullandım gigabyteyide 2 senexir kullanıyorum bir dayanıksızlık görmedim lütfen şöyle her şeye muhalif olmaya çalışmayın hava atmak için.

Bütçe 25-26K ise şunlara bakın :

Bu markaların fiyatlarının Türkiye'de tanınmış markalara göre çok daha ucuz olmasının sebebi nedir ? Bu kadar fiyat farkı olunca ister istemez acaba daha kötü mü diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı