Hangi RTX 3080 modeli daha avantajlı?

RTX 3000 kartlarda Asus TUF serisi soğutma bakımından diğer markaların en iyi soğutmdlı modellerine yakın performansta. TUF serisi RTX 3000 kart incelemelerine bakın. Oyunlarda çok serinler ve bunu yaparken gütültü oranları da çok düşük.

Fazladan 2 GB VRAM için TUF alırım. TUF serisi kötü diyen arkadaşlar hiç inceleme izlememiş belli ki. 2000 serisinden ağzı yanınca ASUS TUF serisini fazla iyi yapmış ROG'dan bile serin çalışıyorlar bazı modellerde, ROG'un tek artısı daha Premium hissiyatı, görüntüsü ve RGB aydınlatması.

Daha birkaç gün önce bir konu gördüm ve birçok kişi 3000 serisinde TUF'un termal sorunları olduğunu söylüyorlardı.

Bana kalırsa Rog Strix alın. Önceki TUF 3000 serilerinde VRAM soğutması kötüydü diye biliyorum ama 3080 modeliyle birlikte bu sorunu VRAM soğutucu üzerine alüminyum blok yaparak çözmüşlerdi sanırım.

Herkese yorumları için çok teşekkür ederim. 12 GB TUF kartı indirimle 1100€'ya satın aldım. Pek önemli bir detay değil ama RGB tutkunu olmadığım için görüntüsü de gayet hoşuma gitti. Bu satın aldığım ilk parçaydı. Önümüzdeki haftalarda diğer parçaları toplayıp bilgisayarımı tamamladığımda sizlerle paylaşacağım. Sevgiler.

Herkese yorumları için çok teşekkür ederim. 12 GB TUF kartı indirimle 1100€'ya satın aldım. Pek önemli bir detay değil ama RGB tutkunu olmadığım için görüntüsü de gayet hoşuma gitti. Bu satın aldığım ilk parçaydı. Önümüzdeki haftalarda diğer parçaları toplayıp bilgisayarımı tamamladığımda sizlerle paylaşacağım. Sevgiler.

Yurtdışındamı yaşıyorsunuz ya da oradan mı satın aldıniz?

Fazladan 2 GB VRAM için TUF alırım. TUF serisi kötü diyen arkadaşlar hiç inceleme izlememiş belli ki. 2000 serisinden ağzı yanınca ASUS TUF serisini fazla iyi yapmış ROG'dan bile serin çalışıyorlar bazı modellerde, ROG'un tek artısı daha Premium hissiyatı, görüntüsü ve RGB aydınlatması.

12 GB TUF serisi 3080 aldım hocam bunamin işlemci ne takmak lazım ve o işlemci için TUF serisinde var ise anakart ne olmalı tabii mümkün olduğunca F/P ürünü olsa iyi olur :)

Geri
Yukarı