Hangi RTX 3080 alınmalı?

Bütçe
25-26 Bin TL
Bu markaların fiyatlarının Türkiye'de tanınmış markalara göre çok daha ucuz olmasının sebebi nedir ? Bu kadar fiyat farkı olunca ister istemez acaba daha kötü mü diye düşünüyorum.
Soğutmaları, PCB'leri, maksimum güç limitleri vs. farklı oluyorlar. Korkulacak bir durum yok.

Attıklarımdan şu kart daha iyi :

Bütçenizde RTX 3080 TI alabiliyorken bir alt karta soğutması daha iyi diye para vermeyin. Performansınızdan olmayın. Attığım bu kartın soğutması da kötü değil, piyasadaki diğer kartlara göre kötü.

İlla "bilindik" bir marka almak istiyorsanız şuna da bakabilirsiniz :

Soğutmaları, PCB'leri, maksimum güç limitleri vs. farklı oluyorlar. Korkulacak bir durum yok.

Attıklarımdan şu kart daha iyi :

Bütçenizde RTX 3080 TI alabiliyorken bir alt karta soğutması daha iyi diye para vermeyin. Performansınızdan olmayın. Attığım bu kartın soğutması da kötü değil, piyasadaki diğer kartlara göre kötü.

İlla "bilindik" bir marka almak istiyorsanız şuna da bakabilirsiniz :
Teşekkür ederim söylediklerinizi değerlendireceğim.

Merhaba,

ASUS ROG STRIX RTX 3080 10 GB modelini almayı düşünüyordum fakat sizce farklı markaların daha ucuz 12 GB modellerini veya 10 GB modellerini tercih etmeli miyim?
ROG STRIX'in bellek hızının 1950 MHz olması diğer kartlara göre çok bir fark oluşturur mu? Teşekkürler şimdiden.
Asus rog strixin soğutması iyidir. Bütçeniz varsa ileriye dönük için hemde alabilirsiniz o modeli. Yada tuf serisinede bakabilirsiniz biraz daha uygun.

Son düzenleme:
Bunu alın çok çok çok daha performanslı ve daha uygun.

Gigabyte nasıl hocam ama pahalı galiba?

Hocam madem 3080 Ti alıyor konu sahibi 3080 Ti üst düzey bir kart, ve uzun süre kullanacağını düşünüyorum. O yüzden ASUS ROG STRIX veya TUF serisi alması daha uygun olur. Gigabyte'ta güzel işler çıkartan bir marka, soğutması orta düzey ama 3080 Ti alınıyorsa Gigabyte alınması saçma olur biraz.

Hocam madem 3080 Ti alıyor konu sahibi 3080 Ti üst düzey bir kart, ve uzun süre kullanacağını düşünüyorum. O yüzden ASUS ROG STRIX veya TUF serisi alması daha uygun olur. Gigabyte'ta güzel işler çıkartan bir marka, soğutması orta düzey ama 3080 Ti alınıyorsa Gigabyte alınması saçma olur biraz.
Normal bir 3080ti ile ROG 3080ti arasındaki fiyat farkının farkında mısınız?

Geri
Yukarı