Hangi RTX 3080 modeli alınmalı?

Hayır ikisinin de aynı. Çipleri de aynı. Suprim X daha iyi.
Kâğıt üstündeki değerler onlar. Ancak pratikte ROG modeller 100 MHz daha yüksek frekansa çıkabiliyor. MSI ise ekran kartlarında daha çok sessizlik odaklı olduğundan fanları genelde %30-40 arası devirde tutuyor. Soğutma performansı ve diğer PCB kalitesine kadar her yönden ikisi de kaliteli. ROG'un frekansı biraz daha yüksek sadece. Ben de AORUS modeli kullanıyordum ve almadan önce epey araştırmıştım. Mesela TUF'ın frekansı da 2000 MHz üzerine çıkar Nvidia tarafında ama TUF düşük güç tüketimine sahip. ROG, AORUS, Suprim X, Vision gibi kartlardan 40-60W daha düşük miktarda güç çeker. OC potansiyeli daha düşüktür. Bahsettiğiniz Suprim X ile ROG'un OC potansiyeli eşittir.

Kâğıt üstündeki değerler onlar. Ancak pratikte ROG modeller 100 MHz daha yüksek frekansa çıkabiliyor. MSI ise ekran kartlarında daha çok sessizlik odaklı olduğundan fanları genelde %30-40 arası devirde tutuyor. Soğutma performansı ve diğer PCB kalitesine kadar her yönden ikisi de kaliteli. ROG'un frekansı biraz daha yüksek sadece. Ben de Aorus modeli kullanıyordum ve almadan önce epey araştırmıştım. Mesela TUF'ın frekansı da 2000 MHz üzerine çıkar NVIDIA tarafında ama TUF düşük güç tüketimine sahip. ROG, Aorus, Suprim X, Vision gibi kartlardan 40-60W daha düşük miktarda güç çeker. OC potansiyeli daha düşüktür. Bahsettiğiniz Suprim X ile ROG'un OC potansiyeli eşittir.

Hayır surpim X'lerde modlar var. Performans moduna alırsanız dediğiniz şey geçerli olmuyor. Suprim X 1 derece daha serin çalışıyor onun dışında farkı yok ROG'la. Belki Suprim X daha iyi bile OC yapıyor olabilir. ROG daha iyi değil.

ROG almak yerine 200 daha ekleyip Aorus alırdım. ROG 3080'ler 80 dereceye dayanıp fanı yüzde 80'lere çıkarabiliyor. O kadar fazla fan sesi duymak istemezdim. Aorus'un soğutma bloğu çok büyük. ROG kadar ısınmayacağı için fanlar daha sessiz çalışır diye düşünüyorum. Ayrıca tasarımı da daha güzel geliyor bana. Üzerinde küçük bir ekranı da var.

ROG almak yerine 200 daha ekleyip Aorus alırdım. ROG 3080'ler 80 dereceye dayanıp fanı yüzde 80'lere çıkarabiliyor. O kadar fazla fan sesi duymak istemezdim. Aorus'un soğutma bloğu çok büyük. ROG kadar ısınmayacağı için fanlar daha sessiz çalışır diye düşünüyorum. Ayrıca tasarımı da daha güzel geliyor bana. Üzerinde küçük bir ekranı da var.
hayda işler iyice karıştı ya yok bunu kullanan deneyimleyen kişiler hani en iyisi rog du zaten arada fiyat farkı yok ki aynı hatta daha bile düşük olabilir aorus.Render işi falanda yapılcak mhz daha mı önemli

Hayır surpim X'lerde modlar var. Performans moduna alırsanız dediğiniz şey geçerli olmuyor. Suprim X 1 derece daha serin çalışıyor onun dışında farkı yok ROG'la. Belki Suprim X daha iyi bile OC yapıyor olabilir. ROG daha iyi değil.
1 derece o da güzelmiş :)

Hayda işler iyice karıştı ya yok bunu kullanan deneyimleyen kişiler hani en iyisi ROG'du zaten arada fiyat farkı yok ki aynı hatta daha bile düşük olabilir Aorus. Render işi falanda yapılacak MHz daha mı önemli

1 derece o da güzelmiş :)

Aynen hocam 😂. Hocam Aorus alın geçin aşık olursunuz karta, garantili(!)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı