Hangi RX 580 alınmalı?

Sen hangi şehirde oturuyorsun? 4000 TL'ye 6600 XT satıyorlar iki tane 580'i birleştirsen bu kadar performans vermiyor.

Hocam şu an üç seçeneğim var.
- RX580 8 GB
- 1650 Super.
- RX 480.
Hepsini araştırdım ettim her ağızdan farklı bir şey çıkıyor kafam allak bullak oldu açıkçası kimi RX580 VRAM sebebiyle daha iyi diyor kimi RX480 RX580 ile yarışır diyor bir kesim şiddetle 1650 öneriyor ne yapmalıyım bana kısa ve öz bir şekilde açıklar mısınız rica etsem.

Bu kadar bütçem yok maalesef Max 2400, 2500.

Hocam şu an üç seçeneğim var.
- RX580 8 GB
- 1650 Super.
- RX 480.
Hepsini araştırdım ettim her ağızdan farklı bir şey çıkıyor kafam allak bullak oldu açıkçası kimi RX580 VRAM sebebiyle daha iyi diyor kimi RX480 RX580 ile yarışır diyor bir kesim şiddetle 1650 öneriyor ne yapmalıyım bana kısa ve öz bir şekilde açıklar mısınız rica etsem.

RX 480 ve RX 580 eski kartlar daha nasıl anlatayım o zaman doğan çocuklar bugün Valorant'ta, CS:GO'da karşına geliyorlar. Bu kartlar ilk çıktıkları günden beri miningin en popüler kartları oldular ayrıca.

1650 Super yeni bir kart 2020'de satılmayan başlandı Türkiye'de. Güç tüketimi düşük, performansı iyi yeter sana.

RX6400 RX580 yanından bile geçemez RX570'ten bile kötü bir kartı çok yanlış bir tavsiye hocam.
Cılkı çıkmış bir kart alıp elinde patlarsa daha kötü. Riske girilecek modeller değil. Ben mining çıkması kart almaya karşı değilim. Ama hem 4-5 senelik kartlardır, hem de 500 serisi genel olarak sorunlu bir seri, üstüne bir de o adam en az 1 sene mining yapmıştır. RX 6400'ün performansını ben de pek sevmiyorum ama RX 6500XT de yoktur o bütçelerde varsa daha iyi olur tabi.

RX6400 RX580 yanından bile geçemez RX570'ten bile kötü bir kartı çok yanlış bir tavsiye hocam.

Test videolarına baktım benim de içime hiç sinmedi hocam sanırım biraz daha RX580 bakınacağım.

Cılkı çıkmış bir kart alıp elinde patlarsa daha kötü. Riske girilecek modeller değil. Ben mining çıkması kart almaya karşı değilim. Ama hem 4-5 senelik kartlardır, hem de 500 serisi genel olarak sorunlu bir seri, üstüne bir de o adam en az 1 sene mining yapmıştır. RX 6400'ün performansını ben de pek sevmiyorum ama RX 6500XT de yoktur o bütçelerde varsa daha iyi olur tabii.

Şöyle bir ilan buldum mining yapılmadığını iddia ediyor ama bilemedim hocam diğer kartlar da içime hiç sinmedi

Son düzenleme:

Dolapdan link alamıyorum hocam şu şekil SS alıp paylaşabilirim açılmamış sanırım mining de yapılmadı diyor şimdi FurMark testi isteyeceğim kendisinden.

Adam WhatsApp numarasını verdi telefondan da bir konuştuk ürünün bir yıllık olduğunu ve o süre içerisinde de yurt dışında olduğunu bu yüzden çok fazla kullanamadığını belirtti şu an da 3080 aldığı için sattığını söyledi ekran kartı oldukça temiz arkadaki plastiği de duruyor konuşmak da içimi rahatlattı açıkçası yardımlarınız için teşekkür ederim bir sorun çıkarsa da bir müddet oyunlardan uzak kalacağım artık:]

Dosya Ekleri

• resim_2022-12-26_233450438.png
    resim_2022-12-26_233450438.png
    678 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
Biraz daha RX580 bakınacağım.

Hocam temizini denk getirirsen alabilirsin.

Dolapdan link alamıyorum hocam şu şekil SS alıp paylaşabilirim açılmamış sanırım mining de yapılmadı diyor şimdi FurMark testi isteyeceğim kendisinden.

Adam WhatsApp numarasını verdi telefondan da bir konuştuk ürünün bir yıllık olduğunu ve o süre içerisinde de yurt dışında olduğunu bu yüzden çok fazla kullanamadığını belirtti şu an da 3080 aldığı için sattığını söyledi ekran kartı oldukça temiz arkadaki plastiği de duruyor konuşmak da içimi rahatlattı açıkçası yardımlarınız için teşekkür ederim bir sorun çıkarsa da bir müddet oyunlardan uzak kalacağım artık:]

Armor serisinden uzak dur kronik ısınma problemi var.

Geri
Yukarı