Hangi sensöre sahip mouse alınmalı?

b4rıs

Centipat
Daha fazla  
Ben uzun süredir Rampage bir mouse kullanıyorum ve hiç memnun değilim. Valorant'ta hızlı dönünce takılmalar falan oluyor. Yeni mouse alacağım. Sensörler hakkında az çok bir bilgim var. PMW3389 sensör kullanan bir fareye en fazla ne kadar ödenir? Bu sensör iyi midir? Bir de sensörlerin hızlanrı 15G falan, o değer kaç olmalı ve ne işe yarar?

Ben uzun süredir Rampage bir mouse kullanıyorum ve hiç memnun değilim. Valorant'ta hızlı dönünce takılmalar falan oluyor. Yeni mouse alacağım. Sensörler hakkında az çok bir bilgim var. PMW3389 sensör kullanan bir fareye en fazla ne kadar ödenir? Bu sensör iyi midir? Bir de sensörlerin hızlanrı 15G falan, o değer kaç olmalı ve ne işe yarar?

Direkt bütçenizi söylerseniz daha nokta atışı mouse önerileri gelebilir. Mouse hakkında bilginiz olmadığı için tek tek mouselara bakıp uygun olanını bulmak uğraştırır sizi.

Detaylara gerek yok sensör özelliklerinde IPS kısmı 100'den fazlaysa yeterli. Onun dışında sensör fark etmiyor. Sadece firmalara pazarlama stratejisi olduğundan bizim sensör şöyle böyle diyor.

Hocam ben Corsair Katar Pro kullanıyorum PixArt PMW-3327 sensörünü kullanıyor. Oyunlarda takılma, donma, kesilme gibi bir sorunu yok bence gayet ideal.

Bütçeden bütçeye fark gösterir. 3360'a kadar olanlar giriş seviyesi kabul edilir. 3360 ile 3370 arası orta seviye, 3370 üstü üst seviyedir. 3310 ve altı da alınmamalıdır.

3335 falan en giriş sensörler. Ortalama diyebileceğimiz 3360 ve sonrasına yükseğe 3370 sonrası geliyor. G ve IPS değeri ne kadar fazlaysa o kadar iyi.
Mouse Guide

Düzeltme yapayım. 3325 yazmak istemiştim.

Direkt bütçenizi söylerseniz daha nokta atışı mouse önerileri gelebilir. Mouse hakkında bilginiz olmadığı için tek tek mouselara bakıp uygun olanını bulmak uğraştırır sizi.

Kanka yani PMW3389 sensöre sahip bir mouse 550 lira olmamalı bence çok ucuz değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı