Hangi Siteden Windows 10 Pro Alınmalı?

MysticVezonTR

Kilopat
Arkadaşlar uzun süredir bilgisayarımda Windows 10 Pro yüklü ama malesef ürüne sahip olmadığım için etkinleştirilemedim. Sonunda Windows 10 Pro almaya karar verdim ve sitelere bakıyorum. Fakat hangi siteden almalıyım? Çünkü her sitede farklı fiyattalar. Bu ürünü aldığımda aynı bilgisayarda format atabileceğim veya yeniden aynı bilgisayara Windows 10 Pro kurabileceğim değil mi?

Kinguin den serial aldım. Microsoft' un sitesinden orjinal iso dosyasını indirip kurdum. serial kurulumda sorun çıkardı. Microsoft' u arayıp destek istedim sağolsunlar hemen yardımcı oldular. Gelecekte donanımsal bir değişikliğe gitmediğim taktirde serial in sorun çıkarmayacağını söylediler. Kullanıyorum

Hocam siz OEM satın almışsınız sanırım. Mail adresini verdiğim satıcı "Retail Key" satışı yapıyor. Yani farklı donanımlarda hatta farklı bilgisayarlarda dahi kullanabiliyorsun.

Düzeltme: Aynı anda en fazla 1 bilgisayarda çalışır tabii ki.

Nasıl yani ben OEM key alsam mesela bu bilgisayarda ki Windows 10 Pro'ya girip aktifleştiremez miyim? Format atamaz ve birden fazla kurulum yapamaz mıyım aynı bilgisayar üzerinden. Ve Windows 10 Pro sürümüm 1607. Bu sürümü Windows'u etkinleştirden sonra arttırabilir miyim? Yoksa şimdi mi arttırmalıyım? OEM ile Retail arasındaki tam fark nedir?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı