Hangi Sıvı Soğutmayı Almalıyım? Yoksa almamalı mıyım?

Sizce hangisi?

• Deepcool Gammaxx L240 V2

• Cooler Master MasterLiquid ML 240 RGB

• Arctic E-Sports Duo

• Deepcool Gammaxx L120 V2

• Corsair Hydro Series H60

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
120MM daha mı sesli olur?
240MM gammaxx mı yoksa 120MM Corsair mi?
Bir de pump_header portu olmayan anakartıma AIO'yu nasıl monte edeceğim. (asus B350M-A)
120MM ile alakalı bir şey değil fan kalitesi ile alakalı bir şey Corsair gerçekten sıvı soğutmada çok başarılı bir marka CM ise iyi diyebileceğimiz bir marka. Kesinlikle Corsair arada çok fazla ısı farkı olacağını düşünmüyorum.
Fan kablosunu(İki fanın kablosunu takmak için tek kabloya çeviren aparat gelir yanında) Cpu fan kısmına pompayı da diğer fan kısmına takacaksın.

Son düzenleme:
Fan kablosunu(İki fanın kablosunu takmak için tek kabloya çeviren aparat gelir yanında) Cpu fan kısmına pompayı da diğer fan kısmına takacaksın.
Genelde pompayı CPU_Fan portuna fanları da CHA_Fan kısmına takın diyorlar. Ki bana da o mantıklı geldi. Çünkü pompayı tam hızda çalıştıracağım eğer onu CHA_Fan portuna takarsam kasadaki diğer fanlar da o porta bağlı olduğundan pompa tam güçte çalışmayacaktır. Ama tek başına CPU_Fan portuna takarsam sadece onu tam güçte çalıştırabilirim.

Maalesef 240MM Corsair sıvı soğutmalar çok pahalı. Hediye diye de suyunu çıkarmak istemiyorum. Gammaxx L240 V2'yi söyleceğim.

İllaki 240MM almanız gerekmiyor 120MM işinizi çok rahat görecek arada o kadarda bir fark yok. Ben Gammaxx gibi bir markaya asla güvenmem.
Deepcool gayet kaliteli bir marka. Ondan yana sıkıntı yok. Verdiğim linkteki yorumları okudum geneli sessiz demiş ve memnunmuş.
120MM'de fan soğutmak için daha hızlı döneceğinden çok daha gürültülü oluyormuş.
Soğutma anlamında 2-3 derece filan oynuyor ama gürültü faktörü var.
Bu linkteki tabloyu gördükten sonra Arctic 34 Esports Duo'nun hem ses hem de performans olarak birçok soğutucudan daha iyi olduğunu gördüm. O yüzden Arctic'i isteyeceğim. :D
Yazdıklarımın hiçbirini de almıyorum. Noctua NH-D15S isteyeceğim. 😈

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı