Hangi SSD Markasını Tercih Etmeliyim?

Samsung iyidir. Crucial'ın iyi modellerine yönelebilirsiniz MX500 tutuluyor mesela. Adata'nın m.2 SSD'lerini tercih edebilirsiniz. Keza Corsair, WD, Sandisk, Kingston markalarının güzel modelleri mevcut. Markadan çok modele yönelmek daha iyidir. Bütçeniz nedir?

Markaya göre hiçbir şey alınmamalı. Üretim kalitesi, kullanılan parçalar ve donanımlar, dizaynı vb. gibi etkenlere bakılmalı.

Önerilerim;
Gen4 M.2: Gigabyte, Corsair.
M.2: Samsung Pro/Evo, Adata XPG spectrıx, Corsair, Gigabyte.
SATA 6G: Samsung Pro/Evo, Adata, Seagate, Corsair.

Son düzenleyen: Moderatör:
Samsung serisinin kasası plastik değil metal. Bu sebeple diğerlerine göre daha az ısınır ve performans kaybı yaşanmaz. Plastik kaplı modellerde ise kullanım ortamına göre sıcaklık ve buna bağlı olarak performans sorunları yaşanabilir. Ancak kış aylarında bunun olma ihtimali çok daha düşük. Ayrıca ben de SU 630 kullanmış birisi olarak bu sorunu hiç yaşamadım. BX500'ü de Recep Baltaş kendisi de öneriyor. Ben yine de alabiliyorken iyisini alayım diyerek 860 EVO siparişi verdim.

1.5 yıldır Adata kullanıyorum Su650 serisi 120 GB olanı. Kronik sorunu olan seri deniyor fakat alındığından beri 5 ila 6 TB veri yazıldı üstüne ve hiç üzmedi beni bu yüzden Adata'yı önerebilirim rahatlıkla.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı