Hangi SSD'yi kullanmalıyım?

O zaman büyük ihtimalle Samsung'u alırım. Kullanım ömürlerini nereden öğrenebilirim ve karşılaştırabilirim; kaynağınızı benimle de paylaşabilir misiniz?

Hocam kullanıcı yorumları ve kullanıcıların yaşadığı sorunlar ile anladık. Samsung en sorunsuz SSD modellerini üretiyor.

O zaman büyük ihtimalle Samsung'u alırım. Kullanım ömürlerini nereden öğrenebilirim ve karşılaştırabilirim; kaynağınızı benimle de paylaşabilir misiniz?

Bir de SSD'ye HDD'i klonlayıp ikisini aynı anda kullanacağım. Kısa süreli indirip sileceğim dosyaları HDD'ye indireceğim. İkisinde de işletim sistemi olacak. Bilgisayar'ın SSD üzerinden açılmasını nasıl sağlarım onunla ilgili de kaynak bulamadım. İkisi de HDD olduğunda jumper ile ayarlanıyormuş ama SSD üzerinde yok sanırım.

Samsung 5 yıl garanti veya 300 TBW ömür veriyor ( hangisi önce dolarsa). 300 TBW ne kadar bir veri dersen günde 100GB veri işlersen yılda 36, 5TB veri işlersin, 300 TBW için 8 yıl kadar bir süre geçmesi gerekir. Normal bir kullanıcının bunu 5 yılda doldurması imkansıza yakın olduğu için 5 yıl boyunca bu SSD'yi gönül rahatlığı ile kullanabilirsin. Ben de şu an 860 EVO ve 970 EVO Plus var gerek yazılımı olsun gerek performansı olsun gerekse Over-Provisioning özelliği olsun gayet memnunum.

1620928907150.png

Samsung 5 yıl garanti veya 300 TBW ömür veriyor ( hangisi önce dolarsa). 300 TBW ne kadar bir veri dersen günde 100GB veri işlersen yılda 36, 5TB veri işlersin, 300 TBW için 8 yıl kadar bir süre geçmesi gerekir. Normal bir kullanıcının bunu 5 yılda doldurması imkansıza yakın olduğu için 5 yıl boyunca bu SSD'yi gönül rahatlığı ile kullanabilirsin. Ben de şu an 860 EVO ve 970 EVO Plus var gerek yazılımı olsun gerek performansı olsun gerekse Over-Provisioning özelliği olsun gayet memnunum.

Eki Görüntüle 1022091
Hocam SDD'ye HDD'î klonlayacağım.
Samsung'un sitesinde programı var sanırım.
Birden fazla program vardı düzgün çalışması için kurulması önerilen.
Hangi programları kurmamı önerirsin?

Bir de klonladıktan sonra HDD kızak ile ikisini aynı anda kullanacağım. Kısa süreli indirip sileceğim içerikleri HDD'ye indireceğim. Hem SSD hem HDD üzerinde işletim sistemi olacak. Bilgisayarın SSD üzerindeki işletim sistemi ile açılmasını nasıl ayarlayabilirim bununla ilgili kaynak var mıdır?
Her ikisi de HDD olduğunda jumper takılıyormuş ama SSD'lere takılmıyor bildiğim kadarıyla.

Hocam SSD'ye HDD'î klonlayacağım.

Bir de klonladıktan sonra HDD kızak ile ikisini aynı anda kullanacağım. Kısa süreli indirip sileceğim içerikleri HDD'ye indireceğim. Hem SSD hem HDD üzerinde işletim sistemi olacak. Bilgisayarın SSD üzerindeki işletim sistemi ile açılmasını nasıl ayarlayabilirim bununla ilgili kaynak var mıdır?
Her ikisi de HDD olduğunda jumper takılıyormuş ama SSD'lere takılmıyor bildiğim kadarıyla.

O kadarını bilmiyorum dostum.

Hocam SSD'ye HDD'î klonlayacağım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam nasıl boot edebileceğimizi anlatmamışlar. SSD klonlamayı anlatıyor. İkisini aynı anda nasıl kullanabileceğimiz konusu muğlak kalıyor.

Hocam nasıl Boot edebileceğimizi anlatmamışlar. SSD klonlamayı anlatıyor. İkisini aynı anda nasıl kullanabileceğimiz konusu muğlak kalıyor.

Hocam önce BIOS üzerinden SSD'yi ilk sıraya alın ve SSD ile sistemi çalıştırın. Daha sonra sistem açılınca eski diskdeki Windows klasörünün ismini windows.old olarak değiştirin. Daha sonra disk temizleme yöntemi (arama kısmına yazarsanız çıkacaktır) İle eski diskinizin içindeki sistem dosyalarını temizleyin. Bu kadar.

Hocam önce BIOS üzerinden SSD'yi ilk sıraya alın ve SSD ile sistemi çalıştırın. Daha sonra sistem açılınca eski diskdeki Windows klasörünün ismini windows.old olarak değiştirin. Daha sonra disk temizleme yöntemi (arama kısmına yazarsanız çıkacaktır) İle eski diskinizin içindeki sistem dosyalarını temizleyin. Bu kadar.

BIOS'tan SSD'yi ilk sıraya seçme videosunu buldum izledim Recep Baltaş'ın. msi bios şeklinde değişik bir BIOS'u açılıyor bende mavi ekran BIOS açılıyor. İnternetten bulurum onun nasıl yapıldığını herhalde.
Eski diskteki sistem dosyalarını silmem şart mı hocam ben kalsın istiyorum her iki diskteki işletim sistemi de her ihtimale karşı hazırda dursun istiyorum. Sıkıntı çıkar mı BIOS'tan SSD'yi ilk sıraya alsam ve HDD içindeki klonlanmış işletim sistemini de silmesem?

BIOS'tan SSD'yi ilk sıraya seçme videosunu buldum izledim Recep Baltaş'ın. MSI BIOS şeklinde değişik bir BIOS'u açılıyor bende mavi ekran BIOS açılıyor. İnternetten bulurum onun nasıl yapıldığını herhalde.
Eski diskteki sistem dosyalarını silmem şart mı hocam ben kalsın istiyorum her iki diskteki işletim sistemi de her ihtimale karşı hazırda dursun istiyorum. Sıkıntı çıkar mı BIOS'tan SSD'yi ilk sıraya alsam ve HDD içindeki klonlanmış işletim sistemini de silmesem?

Bir sorun olmaz kullanabilirsin ama yine de adını windows.old yap ki sistem eski diskden Boot etmeye kalkmasın.

Geri
Yukarı