Hangi strateji oyunu ile başlanmalı?

kyzael

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Strateji oyunları hakkında en ufak bilgim dahi yok, tarih ve Orta Çağ oyunları hoşuma gidiyor. Hangi oyundan başlanır?
Mesela EU4 mantıklı olur mu veya rehber izleyerek başlanır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Strateji oyunları hakkında en ufak bilgim dahi yok, tarih ve Orta Çağ oyunları hoşuma gidiyor. Hangi oyundan başlanır?
EU4 güzel eğer 1400-1700'li yıllara merakınız varsa fakat bence sanayi devrimi, 2.dunya savaşi gibi türler daha çok hoşuma gidiyor oyuzden Victoria2/3 ve HOİ4 tavsiyemdir.

Age of History 2 ile başla bence. Kerem Yılmaz veya Eren Ceylan izleyebilirsin öğrenmek veya uzmanlaşmak için.

EU4 güzel eğer 1400-1700'li yıllara merakınız varsa fakat bence sanayi devrimi, 2.dunya savaşi gibi türler daha çok hoşuma gidiyor o yüzden Victoria2/3 ve HOI4 tavsiyemdir.

HOI4 türe yeni başlayan birisi için çok sorunlu olabilir benim bir arkadaşım hava mapinden çıkamayıp oyunu iade etmişti (1 saat boyunca oyunun sorunlu olduğunu düşünüp internetten çözüm aradı.) Benim en basit savaşı kazanmam da ortalama 70 saat sürmüştü.

Age of Empires veya Civilization, Age of Mythology ile başlanabilir. EU4, HOI4 ağır kaçar bence.
Age of History 2 ile başla bence. Kerem Yılmaz veya Eren Ceylan izleyebilirsin öğrenmek veya uzmanlaşmak için.
Berbat o oyun. Strateji bile denmez. Savaş sistemi çöp.

HOI4 türe yeni başlayan birisi için çok sorunlu olabilir benim bir arkadaşım hava mapinden çıkamayıp oyunu iade etmişti (1 saat boyunca oyunun sorunlu olduğunu düşünüp internetten çözüm aradı.) Benim en basit savaşı kazanmam da ortalama 70 saat sürmüştü.
Strateji oyuncusu bile zorlanır ki. Önceden izlemek lazım bu tarz oyunları. Oynayarak da bir yere kadar öğreniliyor çünkü.

Berbat o oyun. Strateji bile denmez. Savaş sistemi çöp.
Hocam arkadaş yeni başlayacak zaten. Tek sıkıntısı tekrar etmesi. Uwut Engine ve Conquerors gibi modlarla oyun hep güzelleşiyor hem mantığı değişiyor hem savaş sistemi değişiyor. Oyunda 2.000 saatim var sıksa da mod değiştirip keyfimi yukarda tutabiliyorum. Bence yeni başlayacağı için deneyebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı