Çözüldü Hangi sürücüler markanın sitesinden indirilmeli?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mutlu pide

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Mars
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer AN515-55 / RTX 3050 / 16 GB 2933 MHz RAM / i3 10300H
Windows Update ne yaparsa o mu yoksa üreticinin sitesinden tüm sürücüleri indirmek daha iyi bir fikir mi?

Çözüm
Anladım, laptoplarda bazen özel durumlar olabiliyor fakat sizinkinde yok bu gördüğüm kadarıyla.

Laptop üreticisine özel olan sürücüleri laptop sitesinden indireceksiniz (Airplane Mode Driver, Touchpad Driver...). Çeşitli yazılımları da (misal DTS Sound zımbırtıları) laptop sitesinden indirin. BIOS güncellemesini zaten buradan indireceksiniz. Çipset ve ME gibi sürücüler de laptoplarda ürün sayfasınan indirilebilir.

Bunun dışında Wi-Fi/Bluetooth, (dahili ve harici) grafik gibi sürücüler donanımın üreticisinin sayfasından (Intel, NVIDIA...) indirilebilir. Genelde daha güncel olacaktır çünkü.
Çoğu sürücüyü üretici sitesinden indirmenizi öneririm ama hepsini indirmeye gerek yok, misal masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız anakartın sürücü sayfasına girip önünüze çıkan hepsini indirmeniz gereksiz. Sisteminizi belirtir misiniz? Örnek vererek daha rahat anlatılır.

Ekran kartı sürücüsünü kendin indirmen daha mantıklı.
Sadece o mu? Çünkü laptopun özelliklerinin yazdığı stickerda DTS X Ultra yazıyor ve ben programlar listesinde onla alakalı bir şey göremiyorum.

Çoğu sürücüyü üretici sitesinden indirmenizi öneririm ama hepsini indirmeye gerek yok, misal masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız anakartın sürücü sayfasına girip önünüze çıkan hepsini indirmeniz gereksiz. Sisteminizi belirtir misiniz? Örnek vererek daha rahat anlatılır.
Laptop Acer AN515-55 RTX 3050 olan model.

2021 2022 nitro serisinde windows update hallediyor ekran kartini nvidiadan yuklemen yeterli
DTS X Ultra'nın programı yüklenmedi ama. Laptopdan ses gelmemeye başlayıp ses sürücüsü (internetten) kurunca geldi. Ama hata veriyor kulaklık bağla diye o başka. Bir de surround ses ile alakalı başka bir DTS programı daha yüklendi.

Anladım, laptoplarda bazen özel durumlar olabiliyor fakat sizinkinde yok bu gördüğüm kadarıyla.

Laptop üreticisine özel olan sürücüleri laptop sitesinden indireceksiniz (Airplane Mode Driver, Touchpad Driver...). Çeşitli yazılımları da (misal DTS Sound zımbırtıları) laptop sitesinden indirin. BIOS güncellemesini zaten buradan indireceksiniz. Çipset ve ME gibi sürücüler de laptoplarda ürün sayfasınan indirilebilir.

Bunun dışında Wi-Fi/Bluetooth, (dahili ve harici) grafik gibi sürücüler donanımın üreticisinin sayfasından (Intel, NVIDIA...) indirilebilir. Genelde daha güncel olacaktır çünkü.

Çözüm

Ben bir tek Ekran kartı sürücüsü kuruyorum genelde diğer dediğiniz şeyleri hiç duymadım :D Sound vs.

Yeni konular

Geri
Yukarı