Hangi taraf suçlu?

Kim suçlu?

• Oy verenlerin toplamı
    46
İkinizde suçlusunuz. Yolun ortasına koymuşsun, çocuk da ezmiş, görüp de yanından geçmeyi hesap edip kasten ezmemiş de olabilir.
Her halükarda suçlu yine sen oluyorsun. Onun bahanesi var, senin yok.

Dostum paragrafı okudum ama aşağıdaki fotoğrafı anlamadım o fotoğraf nedir bu arada karşı taraf suçlu yol bomboş yoldaki kabak gibi duran motoru göremiyorsa artık.

Lütfen okumadan oy vermeyin!
Köyde ağaç kesmeye gittik patpat da yoldaydı. Hayatımda hiç patpat sürmediğim için bir deneyeyim dedim. Çalıştırdım geri geri geldim. Kestiğimiz ağaçları odun gibi doğrayıp yol kenarına atmıştık, attığımız odunlar çöp konteynırının arkasına denk geldiği için patpatı konteynırın biraz önüne koydum. Patpatın kasasında ağaç motoru vardı. Ben de odunu patpata dolduracağım diye ağaç motorunu yere koyduğum an yoldan araba geldi. Patpat yolu kapatıyor diye patpatı ileri ve yolun köşesine çektim. Tabi onu yapana kadar çocuk arabayı durdurmuş bekliyordu. Yaklaşık 1 dakika bekledi. Ben patpatı yolun kenarına çekince, yoldaki ağaç motorunu görmedi ve üzerinden geçti. Haliyle motor kırıldı. Motoru da arabanın tam sağ tekerine denk gelecek yere koymuşum. Çocuk orada 1 dakika beklerken motoru nasıl görmedi anlamadım ama kim suçlu ona da karar veremedim. Vicdanım sızladı biraz. Şimdi kim suçlu sizce çocuk mu? Ben mi? Ben suçluysam neden? Çocuk suçluysa neden?

Turuncu: Odunlar.
Gri: Çöp konteynırı.
Kırmızı: Ağac motoru.
Mavi: Patpat.
Örnek görsel olay anındaki yerler.

Eki Görüntüle 828059
Ağaç motoru dikse görür ama yansa zor boyutları önemli tabi sinirlenip yapmış olabilir, 1 dakika bekleme ile sağına soluna bakması lazım herşey etken bence ama sen hatalı olsan bile vicdan sahibi olman yeterli bence. Kısaca oyumu sana veriyorum knk 1 dakika bekleyip yolun ortasında ki motorun da üstünden geçmezsin.

Çapa makinesinin motorunu kullanan, demirci gibi yerlerde çapa makinesine römork ve koltuk monte edilerek merdiven altı üretilen bir araç. Bu araç merdiven altı denilen tabirle üretildiği için trafiğe çıkması yasaktır. Zaten bu yüzden plakası da bulunmaz. Sadece tarla vb. yerlerde sürebilirsiniz. Mini traktör değildir ve dediğim gibi trafiğe plakası da olmadığı için çıkamaz.

Çapa makinesi 1. resim, patpat 2. resim:
images (41).jpeg

70e0088ccc85923d1706fee6b8b8bae0.jpg

Senin deyişinle benim bahanem odun doldurmak için motoru indirdim patpattan. Nereden bileyim araba geleceğini. Eğer gaza basmasa patpatı park ettikten sonra motoru çekerdim. Benim bahanem bu.
Senin o araçla trafiğe çıkmak gibi bir hakkın yok. Adam polis çağırsaydı %100 haksız olurdun ve ceza yerdin. Adam haklı.

aşağıdaki fotoğrafı anlamadım
Paragrafın en sonunda hangi rengin neyi ifade ettiğini yazdım.
Senin o araçla trafiğe çıkmak gibi bir hakkın yok. Adam polis çağırsaydı %100 haksız olurdun ve ceza yerdin. Adam haklı.

Köy yolundayım. Trafik nasıl oluyor? Bizim köyde 5-10 tane patpat var. Kapı önünde süs olsun diye mi alacak millet motorlu taşıtı?

Kapı önünde süs olsun diye mi alacak millet motorlu taşıtı?
O bir motorlu taşıt değil, eğer öyle olduğunu iddia ediyorsan motorlu taşıtlar vergisi kaçırmaktan da ceza yersin. Yukarıda açıkladım.

O bir motorlu taşıt değil, eğer öyle olduğunu iddia ediyorsan motorlu taşıtlar vergisi kaçırmaktan da ceza yersin. Yukarıda açıkladım.

Hocam ne diyorsun sen ya? Neyse ne motorlu taşıt demişim. Bu şeyler yasak olsa satılmazdı. Köy yolunda bunu sürmek serbest ana yol, şehir içi gibi trafiğe çıkamıyorsun. Bilgin olmadığı konuda yorum yapma bari. Kimin suçlu olduğunu sordum sen bana patpat aldığımız için suçlusun diyorsun. Allah şifa versin.

Hocam ne diyorsun sen ya? Neyse ne motorlu taşıt demişim. Bu şeyler yasak olsa satılmazdı. Köy yolunda bunu sürmek serbest ana yol, şehir içi gibi trafiğe çıkamıyorsun. Bilgin olmadığı konuda yorum yapma bari. Kimin suçlu olduğunu sordum sen bana patpat aldığımız için suçlusun diyorsun. Allah şifa versin.
Çoğu köy ilçelere bağlanıp mahalle sayılmaya başlandı. Ben senin köyünün böyle olduğunu veya olmadığını bilemem. Ancak böyle bağlandığını düşünürsek haksızsın. Şifa dileklerin için de teşekkür ederim ve ben de sana dilerim.

Geri
Yukarı