Hangi ülkeye kaçmalıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Profil fotoğrafında Atatürk olan birisinin ülkeden kaçmaya çalışması da çok komik oluyor açıkçası. Atatürk bizlerin ülkeden kaçmasını değil, bu ülkeyi savunmamızı ve geliştirmemizi istemişti. Bari "Hangi ülkede yaşamalıyım?" diye sor. Kaçmalıyım ne demek yahu? Bir de kendince radikal görüşlerin falan varmış. Lütfen bir daha olmasın. Biraz agresif oldum ama bu son olaylardan sonra gına geldi artık.

Yaşı küçük değil 21 inda Japonya'ya çalışarak gitmiş insanlar var. Sizin azminize ve şansınıza bağlı. Fakat görüş konusuna katılıyorum. Çok ciddiye alınmaz eğer bir kitleye ulaşamaz ise. Nasıl bir görüşten bahsediyor onu açıklasa aslında daha doğru yardımcı olunur. Asya'da görüşlere böyle aşırı saygı varmış gibi bir şey ben duymadım. Paranız varsa her yerde saygı görürsünüz.

İnsanları tanımadan böyle bir şey derse ben de onu eleştiririm. Tanrı bile buna karışmıyorken sen kim oluyorsun da bana karışıyorsun peki?
Önce arkadaş hata yaptı. Safsata döngüsünü getiriyor bu da. Onun yaptığı hatayı yapmamak gerek. Safsataları bilmiyor olabilir.

Benim radikal politik görüşlerim ve insanlar tarafından şüphelenmem ve aile baskısında gibi hissetmem nedeniyle, bir uzak Asya ülkesine gitmek istiyorum. Özgür düşünce ve entellektüel dostu ve tanınmış devlet olsun.

Hangi ülke benim için iyi?
Çin. Tam özgür düşüncelerin ülkesi.

Ne alaka, ne alaka, ne alakaaaaaaaaa...........

Ne alaka, ne alaka, ne alakaaaaaaaaa...........
Herhangi bir alaka olması mı gerekiyor? Arkadaş, diğer arkadaşı tanımadan bir ithamda bulundu ben de gerekli cevabı verdim. Kalkıp da oturma organını yaya yaya League of Legends oynayan veya maç izleyen biri mi bu mesajı yazıyor? Yok "Sen kimsin?" de "Ne faydan oldu bu ülkeye?" de bilmem ne. Sence bu bahsettiğim şeyleri yapan kişi ülkesine fayda sağlıyor mudur? Oturduğu yerden konuşuyor sadece. Eleştirince de suçlu ben oluyorum. Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar.

Radikal politik görüşlerine göre değişir. Gay, may işlerine giriyorsan 'Murrica'ya git.

İnsanları tanımadan böyle bir şey derse ben de onu eleştiririm. Tanrı bile buna karışmıyorken sen kim oluyorsun da bana karışıyorsun peki?
Eeee... Çünkü konu bu? Senin de yerin mesela Amerika'nın, bu duyarcıların, Karen'ların yanı gibi. Al eleştirdim, yargıladım seni. Ne yapacaksın?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı