Hangi ülkeye kaçmalıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gidecek ülke biliyorsanız yazın. Gelmiş tanımadıkları adamı gömmeye çalışıyorlar şaka gibi.

Asya ülkesi olması önemli mi?
Gitsin 50 liraya kalemtraşlı dünya heykeli alsın asyaya baksın nereler var ülke soruyorsa hangi asya ülkesine gidilir yazardı bu kadar detay yazmazdı.

Azerbaycan'a, Japonya'ya veya Güney Kore'ye kaç.

Bal gibi de savunduğun var. O futbol mutbol kendi kendine bir şeyler saçmalayarak cevap verdiğin adamın demek istediği o gelişmiş, batılı ülkeler niye seni alsın ülkeye şeklinde bir iddia. Sen de çıkıyorsun peki seni niye alsın diyorsun. O adamın gitme derdi yok zaten, kendi kendine triplere giriyorsun. Ben de bi' "dışkı"ya yaramıyorum, bir yere gitmek istesem almazlar ama bu, bunu konu sahibine de söylememe engel değil. Kapiş?
Tabii tabii. İnsanları tanımadan hakaret eden birini eleştirdim diye ben suçlu oldum tabii(!) Kanıtla bakayim benim yurt dışına gitmek isteyen biri olduğumu? Annem babamla sürekli tartışıyorum bu yurt dışına gidenler hakkında. Hatta açıkça vatan haini olduklarını, para göz olduklarını savunuyorum ama sırf konudan bağımsız konu sahibini tanımadan hakkında kötü ithamlarda bulunan bir kişiyi eleştirdim diye yurt dışına gitmek konusunda can atan biri oldum aynen(!)

"Radikal politik görüş" derken ne olabilir mesela? Ya da bunları hangi mecralarda dile getirdiniz ve nasıl bir tehdit hissettiniz? Aile ortamında ya da çevrede insanlarla yaptığınız sohbetlerde gördüğünüz tepkilerden bahsediyorsanız; onları, bulunduğu ortamdaki kişilerden farklı fikirlere sahip pek çok insan yaşıyordur da buna dayanarak ülke terk edilir mi? Sanmam. Olur olmadık insanlarla, her şeyi konuşmamak daha basit bir çözüm.

Tabii tabii. İnsanları tanımadan hakaret eden birini eleştirdim diye ben suçlu oldum tabii(!) Kanıtla bakayim benim yurt dışına gitmek isteyen biri olduğumu? Annem babamla sürekli tartışıyorum bu yurt dışına gidenler hakkında. Hatta açıkça vatan haini olduklarını, para göz olduklarını savunuyorum ama sırf konudan bağımsız konu sahibini tanımadan hakkında kötü ithamlarda bulunan bir kişiyi eleştirdim diye yurt dışına gitmek konusunda can atan biri oldum aynen(!)
İspat yükümlüğü onda. Bakalım nasıl kanıtlayacak.

Arkadaş nasıl biri biliyor musun evde annesi nohut pişirirken anime izleyen birisi. Sürekli ülkeden kaçsam gitsem 2 saat çalışıp PS5 alsam diye hayaller kuran birisi. Bir değere saygı duyup o değer izinden gittiğini düşünüp o değer hakkında en bilgisiz olan birisi. Genelleme değildir, sekmez, ihtimalsizdir ki bu tip düşünceye sahip kaç insan tanıdıysam hepsi aynı. Havadan para aksında yaşayalım diye bekliyorlar. Çalışma konusu açılınca bilgi ve birikimsiz dostlarımız güzel bir iş bekliyor.
Cahil kardeşim, ben konu sahibine "daha önce ne yaptın? Neden böyle düşünüyorsun?" tarzında sert sorular sordum. Sen direkt bilmeden yargılamaya geçmişsin. Hani tüfek çıktı mertlik bozuldu var ya, klavye çıktı mertlik bozuldu hesabı. Yaşadığım hayat hakkında ne biliyorsun?
Önce söyleyeyim, iki öğün yiyorum günde, nohut da sevmem. Kendi yemeğimi kendim yapıyorum maalesef. PS5'e ihtiyacım yok, Allah çok isteyen birisine versin. En yakın arkadaşımda var o konsol. Onla takılıyoruz. Kendi bilgisayarımda FIFA 23'üm ve kablolu orta seviye bir kolum var. Fazlasında da gözüm yok. :)
Paranın havadan inmediğini çok küçük yaşlarda öğrenmek zorunda kaldım. Şu an lise öğrencisi olmama rağmen evimde küçük bir atolyem ve hediye gelen bir tornavida setimle tanıdıkların cihazlarını onarıp biraz ihtiyaçlarımı karşılıyorum. :)
O yüzden insanları eleştirirken önce biraz araştır. Ha bir de değerler konusuna gelelim. Can Dündar gibi (bana kalsa Atatürk düşmanıdır.) bir adamın kitabından bile Atatürk'ü okumuş bir insanım. Savunduğum değerin ne olduğunu iki tane avrupa hayali olan 13 yaşlarında çocuklardan öğrenecek de değilim. Atatürk'ün gelişmiş medeniyetlere eğitim öğrenim için gönderdiği çocuklara söylediği çok güzel de bir söz var. "Sizleri birer kıvılcım olarak gönderiyorum, alevler olarak geri dönesiniz!" şeklinde. Yani iki tane teknolojik alet için ülkesini satmaya meyilli kişilerle ben daha da fazla münakaşaya girmek istemem. İyi günler, iyi sosyaller.

Trol konusu gibi arkadaşlar tartışmaya girmeyin.

Arkadaş nasıl biri biliyor musun evde annesi nohut pişirirken anime izleyen birisi. Sürekli ülkeden kaçsam gitsem 2 saat çalışıp PS5 alsam diye hayaller kuran birisi. Bir değere saygı duyup o değer izinden gittiğini düşünüp o değer hakkında en bilgisiz olan birisi. Genelleme değildir, sekmez, ihtimalsizdir ki bu tip düşünceye sahip kaç insan tanıdıysam hepsi aynı. Havadan para aksında yaşayalım diye bekliyorlar. Çalışma konusu açılınca bilgi ve birikimsiz dostlarımız güzel bir iş bekliyor.

Unutmayın dostlarım 2 tuşa basıp para kazanan adamlar o tuşların ne işe yaradığını bildiği için kazanıyor sizde bilseydiniz kendinizi geliştirseydiniz kazanırdınız ülkeden çıkmak istemezdiniz.Tabi hak ettiği değeri görmeyen bir iş koludur o yüzden diyordur anlarım ama sanmıyorum.
Eğer böyle bir şey demediyse ön yargı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı