Hangi UGreen dönüştürücü alınmalı?

Røni

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, masaüstü bilgisayarımda Apple EarPods kulak içi kulaklık kullanıyorum fakat mikrofonu kullanamıyorum. Bunun için Ugreen markasının dönüştürücülerini araştırdım ve şu ikisi arasında kaldım.

1-) Amazon.com.tr

2-) Amazon.com.tr

İlkinde ALC4030 ses kartı bulunurken ikincisinde KT0210 bulunuyor. Hangisini tavsiye edersiniz? Ses kartlarının performansları aynıysa şahsen ikincisini tercih edeceğim çünkü kablosu var ve hem daha uzun mesafeye kulaklığımı çekebileceğim hem de daha güvenli görünüyor. Ama ilkini de çok daha fazla insan almış/yorumlamış ve biraz daha yüksek puanı var.

Merhaba, masaüstü bilgisayarımda Apple EarPods kulak içi kulaklık kullanıyorum fakat mikrofonu kullanamıyorum. Bunun için Ugreen markasının dönüştürücülerini araştırdım ve şu ikisi arasında kaldım.

1-) Amazon.com.tr

2-) Amazon.com.tr

İlkinde ALC4030 ses kartı bulunurken ikincisinde KT0210 bulunuyor. Hangisini tavsiye edersiniz? Ses kartlarının performansları aynıysa şahsen ikincisini tercih edeceğim çünkü kablosu var ve hem daha uzun mesafeye kulaklığımı çekebileceğim hem de daha güvenli görünüyor. Ama ilkini de çok daha fazla insan almış/yorumlamış ve biraz daha yüksek puanı var.
Hocam mikrafonu neden kullanamıyorsunuz?

Böyle bir sey alsanız?

Çünkü Apple farklı bir standart kullanıyormuş bu kulaklıklarında ve bilgisayarda çalışmıyor. Daha önce buna benzer bir dönüştürücüyle denedim, mikrofon çalışmadı. İnternette araştırdığımda da herkes buna benzer bir sorun yaşamış ve usb dönüştürücü tavsiye etmişler.

Dostum kesinlikle kaçırmadan al ben aldım çok memnun kaldım. Anakart üreticileri genelde maliyeti ucuz olduğu için anakartların ses çıkışında elektrolitik kondansatör kullanırlar. Ekstra kaliteli falan diye de milleti kandırırlar.

Ses kalitesi denince seramik kondansatörü tek geçerim!

Ugreen ses DAC'ının farkını direkt hissedeceksin!

kardeşim ses kartı'nda ALC4030 falan yok KT0210 diye uyduruk bir işlmeci var istersen fotoğrafını çekip atabilirim!

bizzat söktüm!

( koskoca Ugreen insanları kandırıyor!! )

Yazıklar olsun!
Hocam böyle bir yazı buldum. İkiside aynı çip sanırım. İki ürününde yorumları iyi üzeceğini düşünmüyorum.

Ben bu konuyu okumuştum zaten forumdan, o kullanıcı KT0210 için uyduruk bir işlemci falan yazmış, ikisinin aynı olduğunu size düşündüren neydi?
Hocam ALC4030 çipini Realtek üretiyor ve bilindik bir firma. Fakat KT0210, KTMicro adlı çin menşeili bir firma üretmiş. Hakkında kısmında 2006 yılında kurulan büyük bir firma olduğu yazıyor. Bu iki çipin kalite olarak bir karşılaştırması yok. Ugreen bazı ürünlerinde ALC4030 bazı ürünlerine KT0210 kullanmış. Hatta içini açıp KT0210 çipi yazıyorsa tahminimce aynı fabrikada üretiliyordur. İki çipin de datasheetlerini bulmaya çalıştım fakat düzgün bir kaynak yok. Özellikleri aynı. Şahsi fikrim ikiside aynı çip ve üzerine farklı markalar yazılmış. Kalite olarak da aynı olduklarını düşünüyorum. Ayrıca Reddit'te bir kullanıcı da KT0210 çipi kullanan bir ses kartı için ALC4030 kullandığını söylemiş. İkiside üzmez. Siz kıvrılmasını istediğiniz için 2.si tercih edin.

Geri
Yukarı