Hangi Windows 11 yapısını kullanıyorsunuz?

1634310197827.png

1634309811594.png

Nasıl olduysa aktifleştirme olmadan otomatik etkinleşti (KMS kurmadım, tamamiyle orijinal kalıptan Windows'u kurdum.) 🤔. Windows 11 Enterprise yapı numarası 22000.258'i kullanıyorum.

i5-3570'e Entersipe sürüm ve dil İngilizce?
İngilizce Windows kullanıyorum. Sırf İngilizce'ye daha çok alışmak için. Ayrıca işlemcim bu, evet.
İngilizce Windows kullanıyorum. Sırf İngilizce'ye daha alışmak için. Ayrıca da işlemcim bu, evet.
Ayrıca Cortana gibi İngilizce sürüme has olan özellikleri de kullanmak için Windows'u İngilizce kullanıyorum. Ama Türkçe dil paketini de kuruyorum.

Hocam insider sürüm ile fark varmıdır acaba ?
Insider sürümler, Windows'un gelecek özelliklerini önceden test etmek için sunulan versiyonlardır ve genellikle tüm yapılarında zaman bombası mevcuttur ki sürümler sonsuza kadar kullanılamasın.
bununla direk iso arasında fark varmıdır.
Insider sürümlere normalde Windows Update üzerinden Windows'a sanki "özellik güncellemesi" gelmiş gibi veya Microsoft kendisi ISO yayınlarsa sitesinden ISO kalıbı indirilp güncellenerek veya sıfırdan kurulup Insider sürüme geçilebiliyor. ISO kalıbı yayınlanmayan sürümlerse bir araçla ISO'ya çevirilebiliyor (Bu kalıp sistemi güncelelmek ve sıfırdan kurulum için kullanılabiliyor.). Eğer güncelleme yapacaksanız Windows Update üzerinden güncellemenizi veya sıfırdan sistemi kuracaksanız ISO ile sistemi kurmanızı tavsiye ederim. Kısacası pek fark yok, sadece dağıtım biçimi farklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı