Hangi Yabancı Dil Öğrenilmeli?

Cern99

Hectopat
Katılım
4 Temmuz 2016
Mesajlar
1.550
Makaleler
2
Çözümler
1
Çince veya Fransızca. Çince malum geleceğin dili ve en çok konuşulan dillerden. Fransızca ise İngilizce ile birleşirse Kanada'da aranan eleman olursunuz.
 

bados123

Hectopat
Katılım
28 Temmuz 2018
Mesajlar
6.180
Makaleler
11
Çözümler
26
Yer
MUĞLA
Alanına göre karar ver. Otellerde çalışacaksan İngilizce ve Rusça, plajlarda ve benzeri yerlerde çalışacaksan İngilizce ve Almanca, mühendislik okuyacaksan ana dilin gibi İngilizce öğrenmen gerekir. Öncelikle İngilizce'yi öğren, sonra alanına göre dil seç.
 

Noble Six

Kilopat
Katılım
9 Ocak 2014
Mesajlar
5.618
Makaleler
10
Çözümler
6
İngilizce her durumda öğrenilmesi gereken ilk yabancı dil. İngilizce öğrendikten sonra kariyer planı, heves ya da gereklilik gibi durumlara göre 2. ve mümkünse 3. yabancı dil İngilizce'nin üstüne öğrenilir.

Örnek vermem gerekirse, bazı mühendislik alanlarında literatürün anadili olan Almanca öğrenilmesi kariyer bakımından büyük fayda sağlar. Osmanlı tarihi üstüne doktora yapmış olan birinin Farsça ya da Fransızca'dan en az birini öğrenmesi akademik kariyerinde inanılmaz bir avantaj sağlar. Bunlar gibi pek çok dil gelecek planınızın içinde size avantaj sağlayacağı için mesleki alana göre seçilir. Özellikle bir "bölgeye" yönelik plan varsa orada konuşulan dilin kesinlikle öğrenilmesi gerekir.

Dil öğrenmek zor bir şey değil, gözünüzde fazla büyütmeyin ve öğrenme sürecinde bol bol tekrar yapıp hevesinizi kaybetmemeye çalışın. Günde birkaç saatlik çalışmalarla 6 ayda B2 düzeyinde öğrenemeyeceğiniz dil çok yok. Sonrasında size o dili geliştirmek, konuşmayı ilerletmek, kompleks yapıları ve daha çok kelime öğrenmek kalır.
 
Son düzenleme:
Yukarı