Hangi yazılım dilleri öğrenilmeli?

Talha Tuna

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Şu an arkadaşlarımla beraber ekipçe Unity için C# öğreniyoruz. Ancak ben kendimi sadece bu alanda geliştirmek istemiyorum aşağıdaki listedeki tarz uygulamalar da yapıp yayınlamasam bile en azından kendimi geliştirmek istiyorum.(Android, iOS, Windows için uygulama yapmak istiyorum.)

Instagram analiz uygulaması.
YouTube -MP3 çevirici.
Web sitesi.
Fotoğraf düzenleyici.
Bilgisayar için LED kontrolcüsü.
Telefonlar için ayrı bir kamera uygulaması.

Oyun yapmanın yanında bu tarz uygulamalar da yapıp en azından denemek istiyorum hangi programlama dilleri benim işimi görür.

Şu an arkadaşlarımla beraber ekipçe Unity için C# öğreniyoruz. Ancak ben kendimi sadece bu alanda geliştirmek istemiyorum aşağıdaki listedeki tarz uygulamalar da yapıp yayınlamasam bile en azından kendimi geliştirmek istiyorum.(Android, iOS, Windows için uygulama yapmak istiyorum.)

Instagram analiz uygulaması.
YouTube -MP3 çevirici.
Web sitesi.
Fotoğraf düzenleyici.
Bilgisayar için LED kontrolcüsü.
Telefonlar için ayrı bir kamera uygulaması.

Oyun yapmanın yanında bu tarz uygulamalar da yapıp en azından denemek istiyorum hangi programlama dilleri benim işimi görür.
Hepsinde uzmanlaşmanız çok zor olur.Maksimum iki tane programlama dili öğrenmenizi tavsiye ederim.

Web sitesi - HTML, CSS, JavaScript.
Uygulama iOS - Swift, objective-C
Uygulama Android- Kotlin, Java.
Analiz uygulamaları-Python
Windows için uygulama - C++,C#

Android için Java, Kotlin; iOS için Swift ya da her ikisi için Flutter, React Native kullanabilirsin. Windows için bir çok dili kullanabilirsin: Java, C#, Python…

Yeni konular

Geri
Yukarı