Hangisi FSR 2.0 hangisi native anketi

İşletim sistemi
Windows 10
CPU kullanım oranından dolayı (artmış) 1. resim FSR diyorum. Ama inceleme yapınca 2. resim FSR gibi. Ama farkı anlamak çok zor o yüzden CPU'ya güveniyorum. 1. FSR diyorum. Son kararım.

Arkadaşlar konuya daha fazla cevap gelmeyecek gibi o yüzden cevabı veriyorum.
İlk resim fsr ikinci resim ise native'di sadece 2 arkadaş bilebildi (@Nvidia Rat Racing , @pagan ) kendilerini tebrik ediyorum.
910fb4bb-57d8-4966-9fbf-7ed85aec612c.jpg

22afd7e5-e615-4e0f-9c85-fe237a598d06.jpg

Resimlerin orjinalleri burada (fps göstergesi karalı değil):
1. resim (fsr):
2. resim (native): 14.44 MB file on MEGA

Son düzenleme:
Arkadaşlar konuya daha fazla cevap gelmeyecek gibi o yüzden cevabı veriyorum.
İlk resim fsr ikinci resim ise native'di sadece 2 arkadaş bilebildi (@Nvidia Rat Racing , @pagan ) kendilerini tebrik ediyorum.Eki Görüntüle 1647211
Eki Görüntüle 1647212
Resimlerin orjinalleri burada (fps göstergesi karalı değil):
1. resim (fsr):
2. resim (native): 14.44 MB file on MEGA

Adresi özelden gönderiyorum. İyice paketle karda kışta başına iş gelmesin. Neydi hediye bu arada? :D

Arkadaşlar FSR'ın günümüzde geldiği noktayı göstermek ve farkı anlayabilecek kaç kişi olduğunu görmek adına bir test yapmak istedim. DLSS ile kıyaslandığında muazzam bir şekilde gömülüyor elimde NVIDIA bir kart olmadığı için DLSS ile kıyaslayamadım fakat native ile arasındaki farkı ciddi anlamda göremediğim için böyle bir kıyaslama yapmak istedim. Burada dikkat çekmeye çalıştığım şey sizce FSR 2 fazla mı gömülüyor yoksa aradaki fark anlaşılmayacak kadar gelişti mi?

2 adet resimi yüksek çözünürlükte yükleyeceğim. FPS değeri hariç diğer tüm değerleri vereceğim (cpu/gpu kullanım ve ısıları, RAM ve VRAM kullanımları).
Çözünürlük: 3840x2160p
Oyun: Forspoken
Ayarlar: Aşağıdaki gibidir.

Eki Görüntüle 1646721

Eki Görüntüle 1646724

Resimlerden hangisinda FSR2.0 Quality mode açık hangisi ise native 4K.
Resim 1: 17.24 MB file on MEGA
Resim 2: 16.43 MB file on MEGA
Ayrıntıları kaybolmasın diye yüksek boyutta yükledim çünkü zoomlayarak bile farkı ayırt etmek çok zor. Çözünürlüğü düşürülmüş bir resimde hiç anlaşılamayacağını düşündüm.
Fotoğrafları açmadan sadece dosya boyutlarından daha büyük olanın Native 4K olduğunu tahmin ediyorum.
Edit: yanlış tahmin ediyormuşum.

Geri
Yukarı