Hapı çiğneyerek içmek mümkün müdür?

Emiririririe

Picopat
Daha fazla  
Biraz hastayım. Başım ağrıyor ve sesim gitti. Hapşırıyorum. Annem A-ferin iç deyip duruyor. Ancak ben hap yutamıyorum. Boğazıma kaçar gibi oluyor panik yapıyorum. Hapı çiğneyip su ile içsem ne olur? Teşekkürler.

Biraz hastayım. Başım ağrıyor ve sesim gitti. Hapşırıyorum. Annem a-ferin iç deyip duruyor. Ancak ben hap yutamıyorum. Boğazıma kaçar gibi oluyor panik yapıyorum. Hapı çiğneyip su ile içsem ne olur? Teşekkürler.

Benim bildiğim çiğnemek kansere yol açıyor, ben genelde kırıp yarısını içiyordum.

Çiğneyerek yutmak emilimi hızlandırır, kandaki düzeyi aniden artırıp rahatsızlanmanıza sebep olabilir. Bıçakla 2'ye veya 4'e bölerek için.

Çoğu hap cigneyerek içilmez. Haplar bazi bölgelerde çözülmek üzere farklı formlarda üretilirler. Hapı çigneyerek yutmak hapin fazla emilmesine veya hiç emilmemesine sebep verebilir. Prospektüste nasıl kullanmanız gerektiği yazar. Eğer bulamadiysaniz eczacinıza veya doktorunuza danısın. Geçmiş olsun.

Biraz hastayım. Başım ağrıyor ve sesim gitti. Hapşırıyorum. Annem a-ferin iç deyip duruyor. Ancak ben hap yutamıyorum. Boğazıma kaçar gibi oluyor panik yapıyorum. Hapı çiğneyip su ile içsem ne olur? Teşekkürler.

Bende bir dönem hap yutamıyordum ve bir arkadaşımın tüyosu sayesinde yutmaya başladım. Hapı diline koy, ağzını bayağı bir su ile doldur ve hapa odaklanmamaya çalışarak yut. En başta bayağı zor gelecek muhtemelen yutamayacaksın ama korkunun üstüne gidip 4-5 kere denersen başarılı olursun.

Doktor en iyi çözüm. Bakteriyel ya da herhangi bir virüs ile alakalı bir mevzu ise A-ferin tarzı ağrı kesici ve ateş düşürücüler, sadece semptomları törpüler, tedaviye dönük bir faydaları yoktur.

Yeni konular

Geri
Yukarı