Hapis cezası abartılıyor mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

19atakan05

Centipat
Yer
Adana
Arkadaşlar, bu benim kendi düşüncem. Bence işlenen suçlar çok abartılıyor.
Mesela örnek veriyorum hesap çalmak yeni öğrendim bir suçmus para cezasıymış. Ne kadar olduğuna baktım hatırlamıyorum ama bana çok fazla geldi. Sadece bu bir örnek bence bunun gibi küçük suçlar bu kadar büyük cezalar ile sonuçlanmamalı.
Siz ne düşünüyorsunuz?

Kağıt üzerinde yazan cezaların hangisi uygulanıyor? Bir çok ağır suç işleyen suçlu şuanda elini kolunu sallaya sallaya gezmeye devam ediyor.

Sana göre küçük olabilir fakat karşı taraf için değil! Çok çocukça düşünüyorsun...

Cezalar ne kadar ağır olursa o kadar caydırıcı olur, böylece insanlar onu yapmaktan çekinir. Bence cezalar olabildiğince ağır olmalıdır. Yok şimdi hesap çalmak yanlışlıkla yapılabilecek bir şey de değil. Yanlışlıkla yapılma potansiyeli taşıyan şeylerde biraz hafifletilme yapılabilir fakat o potansiyeli taşımayan şeyler için olabildiğince ağır olması tarafındayım.

Arkadaşlar, bu benim kendi düşüncem. Bence işlenen suçlar çok abartılıyor.
Mesela örnek veriyorum hesap çalmak yeni öğrendim bir suçmus para cezasıymış. Ne kadar olduğuna baktım hatırlamıyorum ama bana çok fazla geldi. Sadece bu bir örnek bence bunun gibi küçük suçlar bu kadar büyük cezalar ile sonuçlanmamalı.
Siz ne düşünüyorsunuz?

Düşünsene bir hesap çalmanın cezasının idam olduğunu.
Bir kişinin bile hesabı çalınmaz. İstersen şifreni 123 yap gene çalmazlar.

Her şey kitapta yazdığı gibi olmuyor. Bence hesap çaldırana ödül verilmeli. Büyük başarı. Çalanlara da ödül verilmeli. Günümüzde sazanın fiyatı belli.

Adam öldürürsen 36 yıl. İyi halden 18. Pişmanım dersen 9. 2/3'ünü yatınca şartlıdan çıkıyorsun, etti 6. Hafta sonları, bayramlar derken 4-5 yılda bitiriyorsun o 6 yılı.
Teoride böyle işliyor. Pratikte gayet yakın bir durum sergilenebiliyor.

Hapiste takılabilecek sağlığın, içeride başına bir şey gelmeyecek gücün/saygınlığın varsa hiç sorun değil gibi görünüyor.

Cezalar az bu ülkede. Özellikle de para cezaları.
Aç 1-2 gün haber izle. Suçları dinle. Sonra ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı lafını dinle.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı