Müebbet hapis cezası nedir?

ÖylesineBiri01

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben bir arkadaş tavsiyesi ile sıfır bir Adana dizisine başladım işte ne güzel izliyorum falan filan ama savaşın hapishaneye girmesi müebbet yemesi bende çok merak uyandırdı.

1-Müebbet nedir?
2-Ağırlaştırılmış müebbet nedir?
3-Müebbet sınırsız mı?
4-Müebbet cezasından kurtulanabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
1-Müebbet nedir?

Ömür boyu hapis cezası demektir.

2-Ağırlaştırılmış müebbet nedir?

Bundan emin değilim ama af vb. tarzı durumlardan yararlanamıyorlardı diye hatırlıyorum.

3-Müebbet sınırsız mı?

Evet, ömür boyu.

4-Müebbet cezasından kurtulanabilir mi?

Onları kapsayan af çıkmadığı sürece hayatının geri kalanını hapiste geçiriyorlar.

Son düzenleme:
Müebbet ömür boyu hapis demektir ama 24 yılı dolduran mahkum, koşullu salıverilme hakkından yararlanabilir. Ağırlaştırılmış müebbet ise daha sıkı denetim altında 30 yılı doldurulması halinde koşullu salıverilme hakkına sahiptir.

Ömür boyu hapis cezası demektir.

Bundan emin değilim ama af vb. tarzı durumlardan yararlanamıyorlardı diye hatırlıyorum.

Evet, ömür boyu.

Onları kapsayan af çıkmadığı sürece hayatının geri kalanını hapiste geçiriyorlar.

Aklınızda ne kadar boş bilgi var ise savurmuşsunuz gerçekten tebrikler👏

@furkankizilaslan bildiğim, yanlış bildiğim bilgi varsa söyleyin. Düzelteyim, söylediğinizde niye söylüyorsunuz diyecek hâlim de yok. Bilginin doğrusunu öğreneyim. Birine çamur atma eğiliminde olmaktan ziyade yapıcı olmanızı tavsiye ediyorum.

@furkankizilaslan bildiğim, yanlış bildiğim bilgi varsa söyleyin. Düzelteyim, söylediğinizde niye söylüyorsunuz diyecek hâlim de yok. Bilginin doğrusunu öğreneyim.

Müebbet ömür boyu hapis demektir ama 24 yılı dolduran mahkum, koşullu salıverilme hakkından yararlanabilir. Ağırlaştırılmış müebbet ise daha sıkı denetim altında 30 yılı doldurulması halinde koşullu salıverilme hakkına sahiptir.

Buyurun doğrusu.

Son düzenleme:
Şimdi bunda bir yanlışlık göremiyorum.

Bunda da bir yanlışlık yok. Ömür boyu hapis diye geçmiyor mu? Sadece bir tık eksik belirtilmişim de siz doğrusunu belirtmişsiniz.

Kelime anlamı ömür boyu hapis olabilir fakat uygulamada ömür boyu hapis olmuyor.

Şimdi bunda bir yanlışlık göremiyorum.

Bunda da bir yanlışlık yok. Ömür boyu hapis diye geçmiyor mu? Sadece bir tık eksik belirtilmişim de siz doğrusunu belirtmişsiniz.
2 3 4 yanlış. Bilmediğin konularda yazma her şeyi bilmek zorunda değilsin. Millet de yanlış biliyor sonra.

Geri
Yukarı