Hapse giren kişi COVID salgını yüzünden hapisten çıkabilir mi?

ibrahimsenn

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Hayat kadını.
Benim için çok önemli okuyun rica etsem.

Arkadaşlar merhaba, babam 1 hafta önce cezaevine girdi ve koşullu serbestlikle salmışlar fakat imza atmamış, anlamamış. Şimdi içeride 3 yıl 1 ay ceza vermişler fakat 1 ay kapalıda kaldıktan sonra COVID sayesinde dışarı çıkarmış. 1 avukat, 1 savcı ve 2 karakol çalışanı aynı şeyi söyledi, zaten suçu da öyle bir şey yok 3 hafta kaldı daha sonra da almazlar diyor avukat ama ben cidden çok korkuyorum tekrar içeri alırlar veya bırakmazlar diye. 1 avukat, 1 savcı ve 2 karakol çalışanı dedi ama cidden ağlamaktan gözüm şişti, siz beni teselli eder misiniz? Bilgisi olan varsa rahatlatabilir mi?

Abi şimdi bunlar içiyorlar, yanındaki arkadaşı bunu gazlıyor, tekel bayiden rakı çalmaya çalışıyorlar, sonra geri bırakıyorlar rakıyı, sonra dükkan sahibi şikayetci olmuyor. Koşullu serbestlik oluyor imza atmadından alıyorlar.
O zaman pek birşey olmaz hocam. Dükkan sahibinin zararı varsa karşılayın anlaşın adamla sorun çözülür.

E ortada şikayetçi yok neden alıyorlar? Bir de neye imza atmıyor babanız?

Babam anlamamış imza atacğıanı olayı çözememiş cahillik işte. Biz de anlam veremedik ortada bir şey yok.

O zaman pek bir şey olmaz hocam. Dükkan sahibinin zararı varsa karşılayın anlaşın adamla sorun çözülür.

Adam şikayetci değill zatenn imza atmadı için aldılar 1 ay sonra açık cezaevine geçer diyorlar. Orada da kalmazmış zaten 1 hafta geçti kaldı 3 hafta.

Babam anlamamış imza atacğıanı olayı çözememiş cahillik işte. Biz de anlam veremedik ortada bir şey yok.

Adam şikayetci değill zatenn imza atmadı için aldılar 1 ay sonra açık cezaevine geçer diyorlar. Orada da kalmazmış zaten 1 hafta geçti kaldı 3 hafta.
Neden imza atmamış hocam? Sadece günlük olarak imza atıcak zor değil ki?

Gözünü seveyim hocam savcının dediğinden sonra ne bekliyorsun :) Çıkar COVID bahanesiyle, işlediği "suç" da işten sayılmaz zaten. Dert etme.

Geri
Yukarı