Haqqus-AMD sistemi alınır mı?

kullanılan parçalar dandik değil anakart işlemci 6k 5k ekran kartı 1000 lira ram 1100 lira kasa psu 450watt yeterli olacaktır bu sisteme zaten gaming gen kullanılan parçalar belli burda amaç anakartı iyi almak 2k lık anakart alırsan 1 yada 2 k fazlasına bi kaç parçayı daha iyi almış olursun ben gaming genin o sistemine para vermem

zaten 5600 ile 5500 arasınds 1k fark var gen 3 ssd koymuş burda 980 pro gen 4 koyuyorsun sisteme ben bana opsiyon sunmayan sisteme niye para vereyim
Her ne kadar dandik olmasa da bence mantıksız. 12400F ve 6700XT gibi sistemler alınabilir o fiyata.
Ayriyeten baktığımda kullanılan parçalar gayet kaliteli ve yeterli. Dediğin sistemle gaming.gen deki sistem arasında yaklaşık 4k bir miktar var. O parayla istersen SSD vs. eklemeleri yapılabilirsin zaten. Yüksek sistem alabilecekken sonradan ekleme yapman ne kadar doğru orası da tartışılır.

O bütçeye daha iyisi toplanılabilir.

Mesela ben ayrı ayrı denedim baktım çok pahalıya geliyor.

Her ne kadar dandik olmasa da bence mantıksız. 12400F ve 6700XT gibi sistemler alınabilir o fiyata.
Ayrıyeten baktığımda kullanılan parçalar gayet kaliteli ve yeterli. Dediğin sistemle gaming.gendeki sistem arasında yaklaşık 4K bir miktar var. O parayla istersen SSD vs. eklemeleri yapılabilirsin zaten. Yüksek sistem alabilecekken sonradan ekleme yapman ne kadar doğru orası da tartışılır.

Öyle bir sistem varsa link paylaşabilir misinz.

Peki o zaman şöyle yapalım gençler madem sistem istediniz size öneride bulunayım şöyleki piyasada anakart sıkıntısı var B550 giriş seviyesi kartlar 2K'den başlıyor B550 lerse 3 bin bandında bir anakart almak mantıklı olur.
Sistem önerim şu.
Kasa olarak aerecool trinity V3.
ASUS AMD B550'e serisi.
Ryzen 5600.
TUF alliance 3200MHz RAM.
Hergangi bir RX 6600.
980 Pro 250 GB evla bir sistem olur.

Bir not ekleyeyim bu Gaming gen sistemi yapmış MSI 6600 koymuş fiyatına bakınca 10k yazmış tamamen insanların aklını çelmeye yönelik bir mekanizma bu yüzden hazır sistemleri sevmiyorum demonte yollasın parçaları ambalajı açmadan onunda bahanesi ASUS'ya da MSI bize böyle satmamızı söyledi tamamen yalan üstüne kurulu bir sistem.

Link atabilir misinz ben baktığımda şu an piyasada en ucuz MSI 6600 7.500 TL.

O bütçeye daha iyisi toplanılabilir.

Mesela hazır sistem linki barsa atarsanız sevinirim.

Alınmaz kendin toplasan Ryzen 5600'lü toplaman daha hayırlı olur hazır sistemler bu konularda saçma B550 anakarta Ryzen 5500 çok saçma o fiyata zaten toplarsın kendin fiyat uygun değil.

Kendim toplasam daha fazla fiyat çıkmazmı.

Son düzenleme:
Mesela ben ayrı ayrı denedim baktım çok pahalıya geliyor.

Öyle bir sistem varsa link paylaşabilir misinz.

Link atabilir misinz ben baktığımda şu an piyasada en ucuz MSI 6600 7.500 TL.

Mesela hazır sistem linki barsa atarsanız sevinirim.

Kendim toplasam daha fazla fiyat çıkmazmı.
ben bi liste yaptım adamlar ryzen 5500 ve fix rgb li bir kasa koymuşlar bana kalsa benim sistemim şöyle olurdu

Aerocool Trinity Mini V3 AE-TRI-V3 3 FRGB Fanlı Mesh ATX Oyuncu Kasası 1200 tl​

Asus Prime B550M-K AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart 2000 tl​

AMD Ryzen 5 5600 3000 tl​

Team T-Force Vulcan TUF Alliance 16 GB (2x8) DDR4 3200 MHz CL16 1000 tl​

sapphire rx 6000 5000 tl

burda kilit parça ssd gen 3 bir ssd bana göre gen 4 ekran kartı ile tam performans vermeyecektir aradaki köprü için gen 4 bir ssd almak çok mantıklı ayrıca gaming gen 5500 ve gen 3 ssd koymuş zaten toplanınca yine aynı fiyata denk geliyor hesap ortada ben o sistem yerine bu sistemi kendim toplarım

Ben bir liste yaptım adamlar Ryzen 5500 ve fix RGB'li bir kasa koymuşlar bana kalsa benim sistemim şöyle olurdu.

Aerocool trinity mini V3 AE-TRI-V3 3 frgb fanlı mesh ATX oyuncu kasası 1200 TL​

ASUS Prime B550M-K AMD AM4 DDR4 Micro ATX anakart 2000 TL​

AMD Ryzen 5 5600 3000 TL​

Team T-Force Vulcan TUF alliance 16 GB (2x8) DDR4 3200 MHz CL16 1000 TL​

Sapphire RX 6000 5000 TL.

Burada kilit parça SSD gen 3 bir SSD bana göre gen 4 ekran kartı ile tam performans vermeyecektir aradaki köprü için gen 4 bir SSD almak çok mantıklı ayrıca Gaming gen 5500 ve gen 3 SSD koymuş zaten toplanınca yine aynı fiyata denk geliyor hesap ortada ben o sistem yerine bu sistemi kendim toplarım.

İşlemci konusunda haklısınız ama SSD detayıyla pek ilgilenmiyorum aslında bütçe belli zaten sistemde de her şey kalite sizin dediğiniz gibi yapsam cepten 2000-2500 tlarası daha fazla para çıkacak iyi bir güç kaynağı 1000 TL altında değil 5500 ve 5600 arasında çok fark var mı performans açısından.

İşlemci konusunda haklısınız ama SSD detayıyla pek ilgilenmiyorum aslında bütçe belli zaten sistemde de her şey kalite sizin dediğiniz gibi yapsam cepten 2000-2500 tlarası daha fazla para çıkacak iyi bir güç kaynağı 1000 TL altında değil 5500 ve 5600 arasında çok fark var mı performans açısından.
tabiki fark var 5500 1600af nin frekansı açılmış hali 5500 iyi bi işlemci fakst pcie 4.0 ekran kartı için 5600 evladır ben 5500 almam pcie 4.0 ekran kartı için ssd önemli aradaki ceri alışverişi tepki süreleri farklılık gösterir pcie 3.0 ile 4.0 kombinasyonu olursa

Yeni konular

Geri
Yukarı