HAQQUS-XT alınır mı?

500 GB SSD yeterli olurmu sence? Ben yeteceğini düşünmüyorumda. Harddisk eklemelimiyim?
Kullanım amacınıza göre değişir. Resim video vesaire gibi çok veriniz var ise bunları bilgisayarda tutuyorsanız yükleyeceğiniz oyunlarla birlikte yetersiz gelir. Fakat 500gb SSD normal bir kullanıcı için yeterli, büyük boyutlu oyunları düşünürsek 3-4 tane oyun halihazırda yüklü olabilir. Mesela ben oyundan oyuna atlamadığım için bir oyunu bitirmeden diğerini yüklemem, bu yüzden sorun olmuyor.

Kullanım amacınıza göre değişir. Resim video vesaire gibi çok veriniz var ise bunları bilgisayarda tutuyorsanız yükleyeceğiniz oyunlarla birlikte yetersiz gelir. Fakat 500gb SSD normal bir kullanıcı için yeterli, büyük boyutlu oyunları düşünürsek 3-4 tane oyun halihazırda yüklü olabilir.
Çok oyun oynarsa sürekli silip silip yükleyeceğinden ssd performansını bir iki yılda baya bi düşürür. Çoğu aaa oyun artık 80-100 gb’dan aşağı çıkmıyor.

Çok oyun oynarsa sürekli silip silip yükleyeceğinden ssd performansını bir iki yılda baya bi düşürür. Çoğu aaa oyun artık 80-100 gb’dan aşağı çıkmıyor.
Hali hazırda kullandığım bir pcim bulunmakta. Bunun içinde ki parçayı söküp ona takma şansım var mı? 1TB harddisk var içinde şuan.

Kusura bakma, biraz çok soru soruyorumda, fikrini almak istiyorum. Sistemde herhangi bir değişiklik yapmalımıyım? Kasayı değiştirmek veya rami değiştirmek gibi?
Kasayı kesinlikle GT301 seçin. Diğer parçalar gayet güzel, sadece anakart B550 Seçeneği olsaymış iyi olacakmış 520 üzüyor, eğer aldıktan sonra o parçayı satıp B550 alma şansınız varsa iyi olur.

Geri
Yukarı