Harçlık yetmiyor

Merhaba. Öncelikle okul zamanı fazla harcama yapmıyorum boş vakit olmadığı için. Ancak malum yaz vaktinde çok boş zamanım oluyor. Bilgisayarım vardı ama maalesef bozuk yaptırmıyorum çünkü zaten eskiydi. Oyun oynamak için internet kafeye gidiyorum, dışarıdan içecek içiyorum yemek yiyorum basketbol oynuyorum vs.
işte ben bu faaliyetleri yaparken cebimden çıkan para bana yetmiyor para biriktirmek istesem onu da yapamıyorum çünkü haftada aldığım 200 liradan 1 kuruş kalmıyor. Olabildiğince verimli harcamaya çalışıyorum ama her şey pahalı maalesef. Benim bu ekonomide harçlığıma ekstra bir gelir ekleyebileceğim bir yol var mı? Telefondan vb.
-
Örnek veriyorum 13:00'a kadar evde durup sonra dışarı çıkıyorum. İnternet kafe saati 15 TL 2 saat oynasam 30 TL.
Limonata 20 TL.
Yemek 50 TL.
Yemeği evde yiyorum evde yemek olunca ama olmayınca maalesef dışarıdan yiyorum. İşte bu şekilde günde *en az* 30 TL falan gidiyor.
İnternet kafe zorunlu ihtiyaç değil desek yine yetmiyor. Basketbol topu alsam onu da alamıyorum param olmadığı için. Biriktirecek param olmuyor çünkü yetmiyor.

Yani parasız vakit geçirme tavsiyesi verseniz o da olur. Para kazanma tavsiyesinde olur. Yeterki harçlığımın bana yettiği ve birikim yapacak ekstra param olacağı bir düzeye geleyim.

Senin anlattıklarına bakınca ne yap ne et. O internet cafe ye gitmemek için bir tane PC al koy evine. Para dayanmaz. Parasız vakit geçirme tavsiyesi kitap okumak. Evet bu yaz ayında çekilmez denemen tavsiyem. Kendini geliştirmeye yönelik kitap olabilir. Yaşın 18 değil sanırsam. Borsa üzerine yoğunlaşabilir. Aklına yatmazsa bir kitap olabilir. Başaramazsan bir kitaptı sadece dersin.

Tavuk döner dürüm + ayran 30 TL

Hadi internet kafe 15x2 olsun 30 TL

Şimdi, limonota nedir? Keyfi zaruri masraf, git limon alıp evde yap o zaman dolaba koy, sonra şişeye dök buz gibi iç. Şu dar zamanlarda biraz ailene saygı duy derim. Kimse çocuğunu kötü şartlarda yetiştirmek istemez.

Limonata içmek lüks mü? Yurt dışında Max 1 dolar.

Yurt dışında köylü cocuğu bile içer limonata senin ülkende eğer bu adam harçlık yetmiyor diyorsa limonata lüksünü çıkaracak hayatından.

Limonata içmek lüks mü? Yurt dışında Max 1 dolar.

Yurt dışında normal bir şey ama senin ülkende limonata içilmesi gayet lüks.

15 TL bir internet kafe için çok fazla değil mi?
Sistemleri ve internetleri iyi değilse gerçekten değmez.

15TL iyi bence hocam sistemleri iyiyse. Okulda öğle arasında bazen arkadaşlarla internet kafede gidiyoruz saatliği 10TL kasanın açılması 25 dakika falan sürüyor nasıl bir HDD'i varsa üstelik çok fazla Drop yiyor

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı