Hard disk %100 kullanıyor

Yagiz_K

Hectopat
Daha fazla  
Küçük işlemler bile yapsam hard diskim hep %100'de kullanılıyor. Bunun nedeni nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Diskinizin IDE türü (eski yapıyda ise normaldir) SATA iste bad sector var mı diye Hard Disk Sentinel kurup sağlık durumunu atabilirseniz yardımcı oluruz.

Sağlıkve performans mükemmel yazıyor.
1621370398564.png

Harddiskler maalesef günümüze ayak uyduramayan artık sadece depolama için kullanılmasını şiddetle tavsiye ettiğim donanım yapılarıdır. SSD kullanıcıları artık bir standart kullanıcı olarak görüldüğünden güncelleştirmeler yenilikler yazılımcılar tarafından SSD baz alınarak yapılıyor, maliyeti son zamanlarda fazlaca düşmüş SSD'ler standart haline geldi, eskimiş harddisk teknolojisinden kurtulmanızı öneriyorum. Artık yükü taşıyamaz hale gelmeye başladılar.
Çok fazla "artık" dedim.

Sağlıkve performans mükemmel yazıyor.
Eki Görüntüle 1030019

Disk in %100 kullanılması aslında iyi şeydir aslında kötü olan şey %0 kullanmasıdır.
Düşünsene oyun falan açıyorsun diskin umurunda değil çalışmıyorum sahipim ne yapabilirsin gibi bir sinir krizi geçirebilirsin.
Disk HDD olduğu için şunları yapmanı önereceğim.
Windows kaç kullanıyorsun?

Disk in %100 kullanılması aslında iyi şeydir aslında kötü olan şey %0 kullanmasıdır.
Düşünsene oyun falan açıyorsun diskin umurunda değil çalışmıyorum sahipim ne yapabilirsin gibi bir sinir krizi geçirebilirsin.
8.1

Aynı sorun bende de var SSD kullanıyorum ve SSD kullanılmıyor fazla.

Yeni konular

Geri
Yukarı