Hard disk bad sector garantiye girer mi?

piyanist34

Decapat
Daha fazla  
Merhaba WD Black P10 Game driver 4TB hard diskim var. Hard diski HD Tune ve Crystal disk programinda saglik durumunu kontrol ettiğimde yuzde 51 görünüyor dikkat uyarı alıyorum. C5 ve B8 sarı yanıyor uyari veriyor. Şu anda okuma yazma hizlari 100 MB gibi gorunsede bazi kopyalama ve silmelerde hard disk agir çalışıyor. 126 tanede bad sector görünüyor. Hard diski alali 2 yıl oldu. 3 yil garantisi var. Yetkili servis bulamadim. Hepsiburadan almıştım. Kendileri ile iletişime geçtim. Kargo ile gonderme mi istediler. Sizce hard diskin bu durumunda garanti kapsamina girer mi? HDD hiç dusmedi ilk aldigim gün nereye koyduysam hep oyle 2 sene durdu.

Bad sectorun tamiri yok diye biliyorum ama varsa oda olur saglik durumu yuzde 100 olmazsa yine gonderirim.

WD'nin kendi yazılımını yükledim. Disk sağlığı normal gösteriyor. Diger 3 programda yuzde 51 gösteriyor. WD sagliksiz diskede normal gösterme hileside olabilir. Yoğurdum ekşi demez herhalde. Muhtemelen kendi programlarindan bakacaklar diğerlerini kabul etmeyecekler. İş tüketici heyetine kadar gider diye düşünüyorum 😀

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı