Hard diskte bad sector olması

Driftçi sultan

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Daha 4 aydır aldığım laptopu hiç yere düşürmedim ve çok sıkıntılı bir şey olmadı fakat sürekli HDD'de sorunlar alıyordum. "HDD D Scanning and repairing"gibi sonra HDD Tune ile taradıgımda tüm noktalar kırmızı çıktı :(

374847

Sizce ne yapmam gerekiyor HDD full çalışmaz halde degil hep kırmızı olsa da açılıyor ama ara sıra sorun veriyor.

Garantisi hala var garantiye göndermeli miyim ?
Kendim programla mı onarmalıyım ?

Msi GP63 Leopard
GTX 1060 6GB
İ78750H
16 GB RAM
HM370 Chipset
1 TB HDD
128 GB SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
Garantisi varsa tabi ki de garantiye göndermeniz gerekiyor.
Bu gün garantiye gönderdim ama tam gönderince aklıma laptop'un şifresini bilgi verdigim kağıt'a yazmadığımı hatırladım ve sorun hakkında çok kapsamlı bilgi vermedim"HDD bozuk galiba bad sector var"gibi kısaca yazdım sorun olur mu ki ?

Bu gün garantiye gönderdim ama tam gönderince aklıma laptop'un şifresini bilgi verdigim kağıt'a yazmadığımı hatırladım ve sorun hakkında çok kapsamlı bilgi vermedim"HDD bozuk galiba bad sector var"gibi kısaca yazdım sorun olur mu ki ?

İletişim numarası bıraktıysanız sizi ararlar bence. Ya da servisi arayıp bilgilendirin not alırlar belki. Bu arada HDD yere düşmeden ya da darbe almadan o duruma nasıl geldi acaba? Sertçe ekranı kapattığınız oldu mu hiç?

İletişim numarası bıraktıysanız sizi ararlar bence. Ya da servisi arayıp bilgilendirin not alırlar belki. Bu arada HDD yere düşmeden ya da darbe almadan o duruma nasıl geldi acaba? Sertçe ekranı kapattığınız oldu mu hiç?
Numaramı bıraktım kağıda.
Bende anlamadım asla sert darbe almadı,düşürmedim çok titiz davrandım ama dizimde kullanıyordum masada kullanma şansım yoktu sallanmasından dolayı olur mu bilmiyorum.
Eranı kapatma kısmı da 3 kere tuşa basılı tutarak kapattım çünkü ekran kaldı öyle donmuştu.

Harddisk'de sorun olduğunu belirtmişsin zaten onlar gerekli kontrolleri sağlarlar merak etme.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı