Hard disk, bilgisayar boştayken %100 kullanılıyor

O diskin sağlığına bakıcam . İşletim sistemim windows 10 son gelen güncellemeyi yaptım ondan önce de oluyordu yaklaşık 5 senedir bilgisayar elimde ve harddiskini vs değiştirmedim sadece ram takvitesi yaptım . hdd de yer var ama açılışta siyah ekranda kalmıştı bir keresinde güncellemeden sonra oldu gelişmiş seçeneklerden güncellemeyi geri çektim bu sorun ortaya çıktı .
Harddisk i en çok kullanan programı yazmayı unutmuşum system ve registry diye birşey .
demiş olduğunuz crystal disk info üzerinden sağlık durumuna baktım dikkat diyor düzeltilemeyen kesim sayısı sarı gözüküyor solundaki yuvarlak ne yapmam gerekiyor yoksa sıfırdan harddisk yada ssd mi almam gerekiyor?
Screenshot_2.png

Son düzenleme:
O diskin sağlığına bakacağım. İşletim sistemim Windows 10 son gelen güncellemeyi yaptım ondan önce de oluyordu yaklaşık 5 senedir bilgisayar elimde ve hard diskini vs değiştirmedim sadece RAM takvitesi yaptım. HDD de yer var ama açılışta siyah ekranda kalmıştı bir keresinde güncellemeden sonra oldu gelişmiş seçeneklerden güncellemeyi geri çektim bu sorun ortaya çıktı.
Hard disk i en çok kullanan programı yazmayı unutmuşum System ve registry diye bir şey.
Demiş olduğunuz CrystalDiskInfo üzerinden sağlık durumuna baktım dikkat diyor düzeltilemeyen kesim sayısı sarı gözüküyor solundaki yuvarlak ne yapmam gerekiyor yoksa sıfırdan hard disk ya da SSD mi almam gerekiyor?
Eki Görüntüle 1104584

Sıfırdan güzel bir SSD almanız bilgisayarınız için iyi olacaktır.

Geri
Yukarı