Hard disk %100 kullanılıyor

Acelyn

Decapat
Daha fazla  
Hard diskim Görev Yöneticisi performans kısmında %100 kullanılıyor ve bu sorunda hard diskimde olan oyunların ya da programların açılmamasına neden oluyor. 3-4 defa hard disk değiştim, hepsinde aynı sorun. İlkinde ben bozmuşumdur ya da 2. el almışımdır diye pek bir şey demedim ama 0 sorunsuz aldığım disk bile kasaya taktığım andan itibaren %100 kullanımda oluyor. Bilgisayarımda 120 GB, içinde Windows olan bir SSD takılı ve hiç böyle sorun yaşamadım. Şu an hard disk kullanmadığım için SSD takılı. İçinde Windows ve birkaç program, oyun var. Hiç %100 olduğunu görmedim. Sizce boş masraf yapmak yerine SSD mi almalıyım?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    384,6 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleyen: Moderatör:
HDD devri benim gözümde kapandı artık. HDD'ler artık anca çok kullanılmayacak arşiv verilerini saklamaya yarar bence. %100 kullanım Windows 10 ve 11'de tüm HDD'lerde yaşayabileceğiniz bir problem. HDD sistem diski olmayınca bu durum daha az görülüyor ama yine de olabiliyor.

Görev Yöneticisi'nden işlemler bölümünde diske tıkla orada en çok kullanan uygulamayı en üste getirdiğinde görmüş olursun. En çok kullanan uygulama hangisiyse ona bakmalısın.

Hard diskim Görev Yöneticisi performans kısmında %100 kullanılıyor ve bu sorunda hard diskimde olan oyunların ya da programların açılmamasına neden oluyor. 3-4 defa hard disk değiştim, hepsinde aynı sorun. İlkinde ben bozmuşumdur ya da 2. el almışımdır diye pek bir şey demedim ama 0 sorunsuz aldığım disk bile kasaya taktığım andan itibaren %100 kullanımda oluyor. Bilgisayarımda 120 GB, içinde Windows olan bir SSD takılı ve hiç böyle sorun yaşamadım. Şu an hard disk kullanmadığım için SSD takılı. İçinde Windows ve birkaç program, oyun var. Hiç %100 olduğunu görmedim. Sizce boş masraf yapmak yerine SSD mi almalıyım?
Belli ki sorun harddiskte değil sisteminizdeki uygulamalarda. En çok kullananı kapatın.

Geri
Yukarı