Hard disk çok sesli çalışıyor

Last Trials

Centipat
Daha fazla  
Son zamanlarda hard disk çok sesli çalışıyor neden olabilir?
Hard disk Seagate.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son zamanlarda hard disk çok sesli çalışıyor neden olabilir?
Hard disk Seagate.
SSD çok pahalı maalesef yani imkansız şu an başka bir çözüm olamaz mı?

SSD'ye verecek para yok çok pahalı başka bir çözüm olamaz mı?

Mekanik diskler tasarımı ve çalışma prensibi bakımından sesli olarak çalışır, bahsettiğin ses eskiye nazaran fazla ise disk artık ömrünün sonlarına gelmiş demektir(kesin değil daha önceki tecrübelerime dayanarak söylüyorum.) Disk muhtemelen veri aktarımlarında da yavaşlama gösteriyordur. O sesten sonra ki ses kafa atma olacaktır ve disk ömrünü tamamlayacaktır. Önerim ise disk içerisin de önemli veri saklama ki sonradan pişman olma. Çözüm SSD.

SSD çok pahalı değil dostum 240GB SSD 400 TL 480GB 600TL SSD al iyi ki almışım dersin.

Hocam benim hard disk 3 TB yalnız 480 GB yetmez veriler için.

Mekanik diskler tasarımı ve çalışma prensibi bakımından sesli olarak çalışır, bahsettiğin ses eskiye nazaran fazla ise disk artık ömrünün sonlarına gelmiş demektir(kesin değil daha önceki tecrübelerime dayanarak söylüyorum.) Disk muhtemelen veri aktarımlarında da yavaşlama gösteriyordur. O sesten sonra ki ses kafa atma olacaktır ve disk ömrünü tamamlayacaktır. Önerim ise disk içerisin de önemli veri saklama ki sonradan pişman olma. Çözüm SSD.

Hocam disk 1 senelik daha yeni yani SSD çok pahalı 3 TB SSD almak imkansız donanımsal olarak bir çözümü yok mu yani bunun illa SSD mi çözüm.

Hocam benim hard disk 3 TB yalnız 480 GB yetmez veriler için.

Hocam disk 1 senelik daha yeni yani SSD çok pahalı 3 TB SSD almak imkansız donanımsal olarak bir çözümü yok mu yani bunun illa SSD mi çözüm.

HDD sağlığı nasıl baktın mı?
Ayrıca 1 yıllık ise garantisi illaki vardır neden servise göndermiyorsun?

Yeni konular

Geri
Yukarı